آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۵۵۸
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵
بحران در آمریکا
به گزارش خبرگزاری فرانسه، جو بایدن، نامزد بالقوه دموکرات‌های آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری از مراسم عکاسی ترامپ مقابل کلیسای سنت جان که در بحبوحه اعتراضات مردمی در واشنگتن دی‌سی متحمل خسارت‌هایی شد، انتقاد کرد.

نامزد بالقوه دموکرات‌ها در انتخابات نوامبر آمریکا با انتقاد از ترامپ تاکید کرد، رئیس‌جمهوری آمریکا از ارتش علیه مردم استفاده می‌کند. او اعتراضات مسالمت‌آمیز را با گاز اشک‌آور هدف می‌گیرد و گلوله پلاستیکی شلیک می‌کند. آن هم برای گرفتن یک عکس.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، جو بایدن، نامزد بالقوه دموکرات‌های آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری از مراسم عکاسی ترامپ مقابل کلیسای سنت جان که در بحبوحه اعتراضات مردمی در واشنگتن دی‌سی متحمل خسارت‌هایی شد، انتقاد کرد.

پلیس آمریکا عصر دوشنبه محوطه اطراف کاخ سفید را با گاز اشک‌آور و بمب‌ دودزا پاکسازی کرد تا ترامپ و همراهانش با پای پیاده به کلیسای سنت جان بروند. ترامپ یک انجیل هم به دست داشت.

اقدام او با واکنش انتقادی فوری از جانب شهردار واشنگتن دی‌سی، اسقف این کلیسا و دموکرات‌هایی چون جو بایدن مواجه شد. بایدن گفت، استفاده از قوه قهریه علیه معترضان صرفا برای گرفتن یک عکس بود.

بایدن گفت: ترامپ از ارتش آمریکا علیه مردم آمریکا استفاده می‌کند. او اعتراضات مسالمت‌آمیز را با گاز اشک‌آور هدف می‌گیرد و گلوله پلاستیکی شلیک می‌کند. آن هم صرفا برای گرفتن یک عکس.

Histats.com START (standard) Histats.com END