آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۱۱۲
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸
معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: برای نخستین بار عمل پیوند قرنیه چشم در بیمارستان شهید بهشتی آبادان انجام شد.
به گزارش فیدوس: معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: برای نخستین بار عمل پیوند قرنیه چشم در بیمارستان شهید بهشتی آبادان انجام شد.

حجت الله جانبی با اشاره به اینکه عمل یاد شده توسط کاتوزپور فوق تخصص قرنیه انجام شد، اظهار کرد: بیمار فردی ۳۸ ساله است که به بیماری قوز قرنیه مبتلا بود، در این نوع از بیماری فرد مبتلا فاصله بیش از یک متر را نمی‌تواند ببیند.

وی افزود: در ارتباطی با بانک قرنیه چشم کشور موفق به تأمین و دریافت قرنیه مورد نیاز برای عمل پیوند شدیم.

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان تصریح کرد: عمل پیوند قرنیه حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه به طول انجامید.

جانبی با ابراز امیدواری از اینکه مردم دچار بیماری نشود، یادآور شد: تلاش ما آن است که چنانچه بیماری حادثه شد مردم دیگر نه دغدغه‌ای برای درمان داشته و نه مجبود به مراجعه به دیگر شهرها باشند.

وی گفت: امید می‌رود تا به نقطه‌ای برسیم که تمام مطالبات به حق مردم شهرستان‌های آبادان خرمشهر و شادگان را در حوزه درمان برآورده کنیم.

فوق تخصص قرنیه که عمل یاد شده را انجام داده است نیز در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: عمل با موفقیت و بدون هیچ مشکلی انجام شد و امیدواریم بتوانیم سایر بیماران نیازمند به انجام این نوع از درمان را جراحی کنیم.

رامون کاتوزپور افزود: امید می‌رود تا در سایر موارد نیز به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کنیم.

وی اظهار کرد: پیشتازی آبادان در انجام سایر عمل‌های جراحی در رشته‌های دیگر با توجه به بهره مندی از کارکنان تلاشگران و امکانات لازم دور از ذهن نیست.
Histats.com START (standard) Histats.com END