آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۰۴۰
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۱
معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی از دستگیری ۱۰ عضو یک شرکت هرمی موسوم به کیونت، خبر داد.
به گزارش فیدوس: سرهنگ کارآگاه "جهانگیر تقی پور" گفت: ۲۷ تیرماه امسال، فردی به پلیس آگاهی پایتخت به همراه پرونده‌ای از دادسرای ناحیه ۳۱ تهران مراجعه و به کارآگاهان اعلام داشت: برادرم جاسم ۲۵ ساله ۱۶ تیرماه از شهر آبادان برای استخدام و مشغول به کار شدن در سازمان گمرکی به تهران آمد و طی تماسی عنوان داشت برای رهن خانه نیاز به مبلغ ۴۰ میلیون تومان پول دارد که مبلغ را تهیه و به حساب وی واریز کردیم تا اینکه ارتباطش با خانواده قطع شد و گاهی و آخرین روزها چند پیامکی حاوی اینکه امکان تماس گرفتن، بیرون رفتن و... ندارم را به من فرستاد و به این موضوع مشکوک شدم و شکایتی به دادسرا برای پیداشدن برادرم کردم.

وی با بیان اینکه کارآگاهان در تحقیقات اولیه دریافتند که برادرش گرفتار شرکت هرمی (کیونت) شده افزود: با بررسی‌های انجام شده مخفیگاه برادر شاکی در محدوده خلیج شناسایی و با کسب مجوز قضائی او به همراه ۹ نفر دیگر در محل دستگیر شدند.

معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت عنوان داشت: شرکت هرمی "کیونت" با تغییر عنوان و رویه این بار تحت عنوان استخدام در شرکت‌های دولتی و معتبر اقدام به جذب عضو عمدتا جوان می‌کند و پس از جذب عضو، اعضای فعال در این شرکت به بهانه عدم امکان استخدام، اعضای جدید شرکت را به فعالیت در زمینه بازاریابی شبکه‌ای تشویق کرده و در چند جلسه آموزشی برای عضوهای جدید می‌گذارند و در نهایت به بهانه واهی خرید تورهای مسافرتی خارجی از افراد مبالغی مابین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان دریافت می‌کنند.

وی اضافه کرد: پس از دریافت این مبالغ، عضوهای فعال، عضوهای جدید را به بهانه دریافت سود مجبور به عضوگیری از میان دوستان، بستگان و یا سایر اعضاء خانواده می‌کنند تا فعالیت خود را گسترش دهند.

سرهنگ تقی پور خاطر نشان کرد: کلیه متهمان با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضائی روانه زندان شدند.

معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ به خانواده‌ها هشدار داد که هرگونه استخدام در سازمان‌های دولتی از طریق رسانه‌های جمعی اعلام می‌شود، پس در صورت تماس یک دوست قدیمی در مورد استخدام در این سازمان‌ها و وسوسه و دعوت فرزند شما به تهران به نیت فرد در عضوگیری برای شرکت‌های هرمی شک کرده و مانع پاسخ مثبت فرزندتان به این دعوت شوید.
Histats.com START (standard) Histats.com END