آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۳۹۳۹
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: سال گذشته وقتی جپاروف از استقلال رفت همه تأسف می‌خوردند ولی دیدیم که در ادامه بازیکنی مانند پاتوسی آمد و جپاروف را به دست فراموشی سپرد.
به گزارش فیدوس: پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: سال گذشته وقتی جپاروف از استقلال رفت همه تأسف می‌خوردند ولی دیدیم که در ادامه بازیکنی مانند پاتوسی آمد و جپاروف را به دست فراموشی سپرد.
عباس سرخاب از اینکه استقلال خطر بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی را از سر گذرانده است، ابراز خوشحالی می‌کرد و معتقد بود حالا تیم باید برای لیگ و جنگیدن با رقبا آمده شود.
* مشکل پروپییچ هم که حل شد. در این چند روز نگران نبودید؟
مگر می‌شد نگران نباشیم؟ به هر حال ما دو فصل پیش سختی بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی را برای استقلال و البته پرسپولیس دیدیم. شرایط بدی بود و طبیعی بود که دیگر دوست نداشتیم چنین وضعیتی برای نمایندگان کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا به وجود بیاید. در این مدت هم آرزو می‌کردیم مشکلی از این جهت گریبان تیم را نگیرد. 
* چطور؟
چون تیم تازه مربی ایتالیایی آورده و همه توقع داشتند تیم بدون مشکل راهی لیگ برتر شود. مسابقات را با قدرت استارت بزند و در نیم‌فصل بازیکنانی که استراماچونی می‌خواهد را اضافه کند. اگر پنجره زمستانی بسته می‌شد کار تیم برای ورود به لیگ قهرمانان آسیا سخت می‌شد. 
* ولی استقلال به موقع عمل کرد؟
نه، این کار‌ها باید سال گذشته اتفاق می‌افتاد. حتی شنیدم طلبی که این بازیکن داشته، می‌توانسته با ۳۰ هزار دلار حل و فصل شود و اینکه الان ۴۳۰ هزار دلار پول دادیم اتفاق مهمی است. می‌شد با این مبلغ یک بازیکن نسبتاً خوب به تیم اضافه شود. یک دروازه‌بان بیاید که الان از نبودش تیم در شرایط خوبی نیست، اما آنچه مهم است رسیدن این خبر خوب به طرفداران تیم بود که با استرس زیادی در این مدت خبر‌های پروپییچ را دنبال می‌کردند. 
* جدایی پاتوسی هم باعث ناراحتی هواداران شد. این موضوع چطور مدیریت می‌شود؟
بهترین کار این است که دیگر به این موضوع فکر نکنیم. سال گذشته هم وقتی جپاروف از استقلال رفت همه تأسف می‌خوردند ولی دیدیم که در ادامه بازیکنی مانند پاتوسی آمد و جپاروف را به دست فراموشی سپرد. حالا هم باید بین بازیکنان تازه‌وارد دنبال کسی باشیم که بتواند جای او را پر کند. علی دشتی، آرش رضاوند و یا بلبلی را باید طوری به بازی بگیریم که بتوانند مهاجمان را تغذیه کنند و خودشان هم در کار گلزنی نقش داشته باشند. 
* باشگاه گفته یکی مانند پاتوسی را می‌آورند.
اینکه خیلی بهتر است. در این صورت بازیکنانی که از آن‌ها اسم بردم به وظایف تخصصی‌شان می‌پردازند. این به هنر سرمربی برمی‌گردد که در تمرینات بداند کدام نفراتش قابلیت بازی در پستی غیر از پست تخصصی‌شان را دارند یا نه! 
* مهمترین کار برای استقلال چیست؟
از اینجا به بعد باید همه تمرکز تیم و باشگاه روی لیگ باشد. فکر نمی‌کنم فاصله زیادی تا شروع لیگ داشته باشیم. تیم باید بازی دوستانه برگزار کند و کنارش در پست‌هایی مانند دروازه‌بان که خیلی مهم است، دفاع میانی و هافبک بازیساز یارگیری کند. الان دغدغه اصلی باید ورود پرقدرت به لیگ باشد.
Histats.com START (standard) Histats.com END