آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۳۲۳۸
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
ساعت ٢٣ یکم خرداد ٩٨ ماموران پلیس در جریان سرقت مسلحانه پنج جوان ناشناس با سلاح گرم از خانه‌ای ویلایی در محدوده سعادت‌آباد قرار گرفتند.
به گزارش فیدوس: ساعت ٢٣ یکم خرداد ٩٨ ماموران پلیس در جریان سرقت مسلحانه پنج جوان ناشناس با سلاح گرم از خانه‌ای ویلایی در محدوده سعادت‌آباد قرار گرفتند.
در تحقیقات مشخص شد که متهمان به سرایدار منزل ویلایی خود را از مأموران پلیس پایتخت معرفی کرده و پس از ورود به عنف و سرقت اموالی از قبیل طلاجات، پول نقد، ارز، سکه و تابلوفرش به ارزش تقریبی یک‌میلیارد تومان از محل گریخته بودند. در ادامه این پرونده برای رسیدگی تخصصی و شناسایی متهمان به اداره یکم مبارزه جرایم مسلحانه ارجاع شد.
در بررسی‌های نخست مشخص شد که سارقان با دو خودروی سواری پراید با استفاده از تجهیزات پلیسی به خانه ویلایی شاکی که خانمی مسن حدودا هفتاد ساله است، مراجعه کرده‌اند.
با به صدا درآمدن درِ منزل، سرایدار در را بر روی متهمان باز کرده و سارقان با معرفی خود به‌ عنوان مأمور پلیس و با تهدید وارد منزل شده، دست و پای سرایدار، شاکی و همسرش را با طناب بسته و سپس اقدام به سرقت اموال آنها کرده بودند. در ادامه یکی از رهگذران موتورسوار در محل سارقان را هنگام خروج از منزل مشاهده کرده و به تعقیب یکی از خودروهای آن پرداخته بود.
موتورسوار نیز در یک فرصت مناسب و باتوجه به توقف خودروی سارقان پشت ترافیک چراغ قرمز با داد و فریاد از سایر شهروندان کمک خواسته بود که سارقان با شنیدن صدای این فرد، خودرو را رها کرده و به صورت پیاده از محل متواری شده بودند.
در این هنگام بخشی از اموال سرقتی در خودرو به جا مانده بود که درنهایت مأموران پلیس، خودرو و اموال کشف‌شده را به پلیس آگاهی منتقل کردند.
در ادامه تحقیقات مالک خودروی سارقان و مخفیگاهش شناسایی و در پایش‌های اطلاعاتی مشخص شد که وی سابقه‌دار است و پیش از این به جرم سرقت منزل دستگیر شده است.
در ادامه تحقیقات پلیسی سایر همدستانش نیز شناسایی شده و کارآگاهان موفق شدند یازدهم تیر تمام اعضای باند را در چندین عملیات پلیسی جداگانه در تهران و استان‌های مرکزی کشور شناسایی و بازداشت کنند.
تمام اعضای باند به سرقت مسلحانه از منزل شاکی و معرفی‌کردن خود به‌ عنوان مأمور اعتراف کرده‌اند. متهمان تاکنون به چهار فقره سرقت مشابه نیز اعتراف کرده و گفته‌اند که پس از سرقت اموال سرقتی را به مالخری فروخته‌اند.
در حال حاضر متهمان با صدور قرار قانونی توسط مقام قضائی برای انجام تحقیقات تکمیلی و کشف سایر جرایم مشابه در اختیار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.
Histats.com START (standard) Histats.com END