آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۳۲۱۵
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۲
عدم درج نام مناطق سیل زده خوزستان در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ابهاماتی را برای داوطلبان کنکور در خوزستان به وجود آورد اما واقیعت چیست؟
به گزارش فیدوس: پیش از برگزاری کنکور 98 ابراهمیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور جزئیات اختصاص سهمیه کنکور ۹۸ برای داوطلبان مناطق سیل زده را اعلام کرد که عدم درج نام کلیه مناطق سیل‌زده در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ابهاماتی را برای داوطلبان کنکور در خوزستان به وجود آورد اما واقیعت چیست؟

بر اساس این گزارش، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در رابطه با اختصاص سهمیه کنکور ۹۸ به داوطلبان مناطق سیل زده که در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شد، گفته بود: سهمیه کنکور ۹۸ برای مناطق سیل زده یک سهمیه منطقه‌ای است و سهمیه ملی نیست. سهمیه منطقه‌ای یعنی به داوطلب از پلدختر برای دانشگاه لرستان تا ۵ درصد سهمیه می‌دهیم؛ این سهمیه از دانشگاه‌های کل کشور داده نمی‌شود.

وی درباره میزان تعداد داوطلبان در مناطق سیل زده عنوان کرد: آمار این موضوع در اختیار وزارت کشور است چرا که در برخی از مناطق از جمله لرستان و گلستان چند شهر درگیر سیل بودند و در استان خوزستان هم بخش‌های روستایی استان درگیر سیل شدند و از همین رو تعداد داوطلبان قطعی نشده است.

علی ساری نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در این خصوص اظهار کرد:عدم لحاظ سهمیه کنکور برای سیل‌زدگان خوزستانی صحت ندارد وطبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و دستور مکتوب آقای رئیس جمهور سهمیه کنکور شامل همه مناطق سیل‌زده از جمله خوزستان می‌شود.
منبع: نامه نیوز
برچسب ها: سهمیه ، کنکور ، خوزستان ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END