آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۲۹۹۶
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی تأئید کرد که ایران ذخایر اورانیوم خود را افزایش داده است.
به گزارش فیدوس: یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز دوشنبه افزایش ذخایر اورانیوم ایران از ۳۰۰ کیلوگرم را تایید کرد.

«فردریک داحل» (Fredrik Dahl) سخنگوی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در این خصوص گفت: یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی افزایش ذخایر اورانیوم ایران بیش از محدوده مقررِ ۳۰۰ کیلوگرم (۶۶۱ پوند) را مورد تأئید قرار داده است.

این در حالیست که یک سخنگوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ساعاتی پیش در واکنش به خبر عبور ایران از سقف ۳۰۰ کیلوگرمی اورانیوم غنی‌شده ۳.۶۷ درصد وفق بندهای ۲۶ و ۳۷ توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ موسوم به برجام اعلام کرده بود که این نهاد در حال بررسی صحت آن است.

سخنگوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این خصوص گفته بود: از گزارش رسانه‌ها در ارتباط با ذخیره اورانیوم غنی شده ایران با غنای کم آگاه هستیم. بازرسان ما در آنجا حاضر بوده و پس از راستی آزمائی ذخیره اورانیوم کم غنی شده ایران، آن را به مقر این سازمان گزارش می‌دهند.

موضع آژانس پس از آن اعلام شد که ساعاتی پیش رسانه‌ها اعلام کردند که ذخایر اورانیوم ۳.۶۷ درصدی ایران از ۳۰۰ کیلوگرم فراتر رفته است.
منبع: مهر
برچسب ها: آمانو ، ایران ، اتمی ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END