آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۲۹۹۵
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰
سایت اعتماد ملی در مطلبی مدعی شد که محمد جواد حق شناس عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی بدلیل انتشار مناجات ربنا با صدای یک زن به دادسرا احضار شده است.
به گزارش فیدوس: سایت اعتماد ملی مدعی شده است که محمدجواد حق‌شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران و عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، در شب‌های قدر، مناجات ربنا با صدای خانم لیلا تهرانچیان را در اینستاگرام خود منتشر کرده است و پس از مدتی نیروهایی خاص به صفحه اینستاگرام حق‌شناس هجوم برده و با الفاظ رکیک، نسبت به انتشار صدای یک زن اعتراض کردند. 

پس از این حملات هماهنگ که بعضا همراه با هتاکی و فحاشی بود، این عضو شورای شهر در پست اینستاگرامی دیگری، متن استفتاء از رهبر انقلاب را منتشر کرد که آیت‌الله خامنه‌ای در پاسخ به استفتاء درباره قرائت قرآنِ كريم بنحو ترتيل يا تحقيق توسط زن در جايي كه صداى او ازسوى مرد نامحرم شنيده شود، گفته بودند: «بسمه تعالى، در فرض مرقومه با مراعات حجاب واجب اشکال ندارد، صداى زن فى نفسه نامحرم نیست شنیدن آن براى مرد و شنواندن آن به مرد نامحرم مانع ندارد، مگر آنکه مستلزم مفسده‌اى باشد.»

اما موضوع به این حملات ختم نشد و چند روز بعد رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران به دادسرای ناحیه ۲۱ ارشاد احضار شد.

حق‌شناس در نامه‌ای خطاب به محسن هاشمی، رئیس و اعضای شورای شورای شهر تهران، به تشریح ماجرای احضارش به دادسرا پرداخت.

متن کامل نامه محمدجواد حق‌شناس خطاب به رئیس و اعضای شورای شهر تهران به شرح زیر است:

«بسمه الحق

اللهم ادخلنا مدخل الصدق

و اخرجنا مخرج صدق

جناب آقاى رئیس

همکاران گرامی

احتراما نظر به اهمیت و ارتباط موضوع و تعهدى که به کار جمعى داریم واحتمال اینکه موضوع از حیطه یک پرونده شخصى و خصوصى فراتر رفته و ابعادى اجتماعى و عمومى در پى خواهد داشت، مراتب ذیل را به اختصار به استحضار شما عزیزان می‌رسانم.

۱: حدود ۲۰ روز قبل طی تماسی تلفنی با شماره خصوصی به اینجانب ابلاغ شد که لازم است فردا جهت پاسخگویی به برخی سوالات به پلیس اخلاقی در خیابان وزرا مراجعه مراجعه کنم.

۲: اینجانب به لحاظ رعایت شان و منزلت و حقوق نمایندگی مردم و حق شهروندی اعلام کردم احضار تلفنی را نمی پذیرم و در صورت لزوم رسما دعوت نامه یا احضار بفرمایند.

۳: در مورخه ٢٦خرداد ماه احضاریه‌ای از دادسرای ناحیه ٢١ ارشاد به دفتر اینجانب واصل شد که مقرر کرده بود ظرف ۵ روز به دادسرا مراجعه کنم.

۴: بلافاصله موضوع را در نامه‌اى به استحضار رییس محترم شورا رسانده و تلفنى هم کسب تکلیف کردم که منجر به دیدار حضورى هم شد.

۵: در دیدار حضورى ایشان موضوع را به مبحث نامگذاری‌ها مرتبط دانسته و احتمال دلخورى برخى حضرات ازمابهتران را مطرح کردند اما قرار بر پیگیرى و اعلام نتیجه شد.

۶: پس از بررسی رییس محترم شورا مشخص شد که اینجانب به دلیل قرار دادن یک پست اینستاگرامی در شب‌هاى ماه مبارک از مناجات ربنا با صدای سرکار خانم «لیلا تهرانچیان» به دادسرا احضار شده‌ام و نظر رییس محترم شورا نیز اقدام قانونی مبنی بر مراجعه و پاسخگویی در دادسرا بود.

۷: در مهلت مقرر وکیل اینجانب به دادسرا مراجعه کرده و پس از طرح موضوع بازپرس مربوطه اعلام می دارد که اینجانب شخصا می باید مراجعه کنم و ضمنا لازم است وثیقه‌ای نیز به همراه داشته باشم و مقرر می‌شود در روز سه‌شنبه تاریخ ١١ تیرماه ساعت ٨/٣٠ در دادسراى ارشاد حاضر شوم.

۸: اینجانب در تاریخ ۱۱ تیرماه در دادسرای ناحیه ۲۱ ارشاد حاضر خواهم شد. که البته امکان تامین هرگونه وثیقه را نیز نخواهم داشت .تا کنون نیز از هرگونه انتشار و رسانه ای کردن موضوع خودداری کرده‌ام و این خبررسانى به شما همکاران اولین اقدام من محسوب مى شود.

۹: برخی دوستان آگاه و مطلع معتقدند این احضار در تداوم احضارهای قبلی سایر همکاران منجمله خانمها فخارى، خداکرمى و آقاى میرلوحى و پرونده سازی و تحت فشار قرار دادن اعضای شوراست. (همان وعده‌اى که جناب علوى در اولین دیدارشان با شورا مطرح کردند)

۱۰: برخی نیز موضوع را مربوط به تصمیم نهادهای مورد نظر به برخورد با اینجانب پیرو نامگذاری های اخیر می‌دانند.

۱۱: لازم به ذکر می دانم پست اینستاگرامی مذکور با صدای یک بانوی هنرمند محترم ایرانی که از شاگردان اساتید بزرگ آواز ایرانى است و اینجانب پس از قرار دادن آن در صفحه شخصی خود در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان در پاسخ به برخی اعتراضات هدف دار در ذیل پست در قالب کامنت های بعضا هتاکانه فتوای مقام رهبرى آیت‌الله خامنه‌ای مبنی بر حرام نبودن قرائت قرآن به صورت ترتیل یا تحقیق بانوان  و شنیدن یا شنواندن آن براى مردان را در ذیل همان پست قرار داده بودم.

خدایا چنان کن سرانجام کار

تو خوشنود باشى و ما رستگار

پیشاپیش از اینکه مراتب زحمت و تصدیع سروران جان و دوستان گرام فراهم شد، صمیمانه پوزش خواهم.

با سپاس از شکیبایی تان

محمد جواد حق شناس»
منبع: خبر فوری
Histats.com START (standard) Histats.com END