آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۲۹۷۴
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۲
کاربران شبکه های اجتماعی با پخش شدن فیلمی از حضور ایوانکا ترامپ دختر رئیس جمهور آمریکا در مذاکرات گروه ۲۰ و بی‌توجهی مقام‌های سیاسی به او حضورش را در در مراسم‌های مختلف مورد تمسخر قرار داده اند که با جنجال های زیادی روبرو بوده است.
به گزار ش فیدوس: حضور ایوانکا ترامپ در اجلاس جی 20در آخر هفته و حضورش در منطقه مرزی کره به همراه پدرش، جنجالی شده و مایه تمسخر کاربران شبکه اجتماعی با هشتگ «ایوانکای ناخوانده» شده است. 

طی ملاقات و رفتارهای عجیب ترامپ با رهبران جهان در اوساکای ژاپن، دختر رئیس جمهور آمریکا و مشاور کاخ سفید نیز عکس هایشان برای لحظات مهم و تاثیرگذار در تاریخ به طور تمسخرآمیز فتوشاپ شد! از امضای اعلامیه استقلال آمریکا تا تسلیم ژاپن در جنگ جهانی دوم. همه ماجرا از پخش شدن یک فیلم در جریان نشست گروه ۲۰ شروع شد. زمانی که ایوانکا ترامپ تلاش دارد خودش را هر شکلی وارد بحث مقام‌های ارشد کند اما آنها به او و حرفهایش توجهی نمی‌کنند و بحث خود را ادامه می‌دهند. 

ماجرای جنجالی شدن هشتگ «ایوانکای ناخوانده» توسط یک روزنامه نگار آمریکایی به نام ارین ریان مطرح شد که با انتشار توئیتی ایوانکا را در کنفرانس یالتا در کنار چرچیل و روزولت وهمچنین استالین نشان می دهد!

موج توئیت های تمسخر آمیز ادامه یافت تا جایی که ایوانکا ترامپ با فتوشاپ در کنار مارتین لوتر کینگ قرار قرار گرفت! تصویر ایوانکا همچنین در کنار کالین کاپرنیک در حین سرود ملی و مراسم ازدواج پرنس هری در اتاق وضعیت کاخ سفید فتوشاپ شد؛ زمانی که اسامه بن لادن دستگیر شد.از عکس های دیگر می توان به حضور ایوانکا در شوی کمدی فرندز به همراه بازیگران آن مجموعه اشاره کرد، همچنین عبور از "ابی رود" به همراه گروه راک بیتلز؛ و یا حضور با بیونسه خواننده آر ن بی در استیج !در تصویر دیگر ایوانکا در نبرد نرماندی و در طی حمله نیروهای متفقین به نیروهای آلمان نازی در سال ۱۹۴۴  نشان داده می شود!

در ماه آپریل نیز ترامپ اعتراف کرد که درنظر داشت دخترش را به عنوان رئیس بانک جهانی معرفی کند. او همچنین گفت که فکر می کند ایوانکا برای پست سفیر آمریکا در سازمان ملل مناسب باشد.

"او یک دیپلمات ذاتی است!" جمله ای که ترامپ عنوان کرد و دخترش را فوق العاده توصیف کرد.

اما انتشار ویدئوی 19 ثانیه ای از حضور ایوانکا ترامپ در کنار امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه، ترزامی نخست وزیر انگلیس، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا و کریستین لاگارد رئیس صندوق بین المللی پول نیز به خاطر عدم دانستن دیپلماسی جنجالی شده است و کاربران شبکه های اجتماعی به آن واکنش نشان داده اند.

پیش تر نیز دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا،‌ مایک پمپئو وزیر خارجه و ایوانکا ترامپ دختر خود را «دیو و دلبر» خطاب کرد.ترامپ که در حضور کارکنان پایگاه نظامی اوسانِ ایالات متحده، واقع در نزدیکی پایتخت کرهٔ جنوبی سخن می‌گفت، وقتی این دو نفر به سوی جایگاه سخنرانی می‌آمدند خطاب به آنها گفت: «چه زوج زیبایی» و آنها را «دیو و دلبر» خواند!
Histats.com START (standard) Histats.com END