آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۲۸۳۳
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴
ترامپ:
رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس گروه ۲۰ در اوساکا ژاپن تصریح کرد که به منطقه مرزی دو کره می‌رود و در آنجا امکان دیدار با رهبر کره شمالی وجود دارد.
به گزارش فیدوس: «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس خبری سران ۲۰ کشور اقتصادی جهان در شهر «اوساکا» ژاپن تصریح کرد که به منطقه مرزی دو کره می‌رود و امکان دیدار با «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی وجود دارد.

ترامپ در خصوص این مسئله گفت: «مشکلی ندارم که با کیم جونگ اون به داخل مرز کره شمالی حرکت کنم».

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری در خصوص دیدار با «شی جینپینگ» رئیس‌جمهور چین گفت: «ما به توافق رسیدیم که به مذاکرات با چین ادامه دهیم و تعرفه‌ها بر کالا‌های چینی را افزایش نمی‌دهیم».

رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص لغو تحریم‌های «هوآوی» گفت: «ما اجازه فروش تلفن‌های هوآوی در آمریکا را می‌دهیم».

ترامپ در بخشی از سخنان خود به دیدار با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه اشاره کرد و آن را فوق‌العاده خواند و ضمن رد برخی ادعا‌ها مبنی بر مداخله روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا گفت: «من نه به واسطه روسیه بلکه به واسطه توانمندی و تلاش‌های خود، در انتخابات پیروز شدم».

رئیس‌جمهور آمریکا ضمن حمایت از عربستان سعودی درباره قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد عربستان سعودی گفت: من بسیار از مرگ خاشقچی خشمگین هستم و تحقیقات در اینباره ادامه دارد».

ترامپ در بخشی از سخنان خود به سیاست خارجی در قبال ایران اشاره کرد و گفت: «ما بر روی موضوع ایران کار می‌کنیم. حالا خواهیم دید چه اتفاقی خواهد افتد. فکر می‌کنم آن‌ها به توافق تمایل دارند و تمایل آن‌ها به داشتن این توافق هوشمندانه است، باید ببینیم چه پیش می‌آید».

منبع: فردا
Histats.com START (standard) Histats.com END