آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۲۸۱۰
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
آشنایی با عابربانک جدید استقلال؛
درباره نقش علی خطیر در استقلال نقل قول‌های متفاوتی شنیده‌ایم اما عملکرد معاون جوان باشگاه استقلال در مدت زمانی که با این باشگاه همکاری می‌کرده آنطور که روایت می‌کنند تیره و تار نبوده است.
به گزارش فیدوس: درباره نقش علی خطیر در استقلال نقل قول‌های متفاوتی شنیده‌ایم اما عملکرد معاون جوان باشگاه استقلال در مدت زمانی که با این باشگاه همکاری می‌کرده آنطور که روایت می‌کنند تیره و تار نبوده است.
شاید خطیر برای برخی رسانه‌ها چهره جذابی نباشد اما در عقد قرارداد‌های فی‌مابین باشگاه استقلال با بازیکنان به نکاتی توجه کرده که اکنون استقلال در حال سود بردن از آنها است.
خطیر در پستی قرار دارد که به دلیل مراجعات بسیار و مسوولیت‌ها و توقعاتی که همواره وجود داشته گاها تنش‌آفرین است و پیش از او نیز هر کسی در این جایگاه قرار گرفته همواره با انتقادهایی همراه بوده است اما بی‌انصافی است قراردادهایی که این معاون جوان به نفع استقلال منعقد کرده را نادیده بگیریم.
برای مثال باید به لحاظ کردن بند 600 هزار دلاری آزادسازی سیدمجید حسینی اشاره کنیم که پس از پیوستن به ترابزون، استقلال را به نفع مالی مطلوبی رساند.
یا 950 هزار دلار بند فروش اللهیار صیادمنش به باشگاه فنرباغچه که پولسازی قابل توجهی را برای باشگاه استقلال به همراه داشت. خطیر در جریان جدایی تیام از استقلال نیز کوشید جوانب مالی کافی را به نفع باشگاه استقلال در نظر بگیرد.
او در این ماجرا نیز پیش‌دستی کرد و 400 هزار دلار را شرط جدایی مهاجم سنگالی از استقلال قرار داد که آبی‌ها گرچه از لحاظ فنی از این جدایی لطمه خوردند اما به لحاظ مالی باز هم صاحب سود قابل توجهی شوند.
البته این پایان ماجرای تیام نبود. خطیر که آن روزها علاقه باشگاه متمول اماراتی را برای جذب تیام می‌دید در اقدامی آینده‌نگرانه از باشگاه اماراتی امضا گرفت که چنانچه این بازیکن از این باشگاه به باشگاه دیگری منتقل شود بازهم 20 درصد به استقلال نفع مالی برسد که اکنون این اتفاق رخ داده و استقلال 250 هزار دلار هم از انتقال تیام به تیم کاسم‌پاشای ترکیه سود برده است.
خطیر با اینکه گاها در فضای مجازی به چهره‌ای مغضوب و ضررآفرین در باشگاه استقلال تشبیه و هجمه‌های بسیاری علیه‌اش به پا می‌شود اما در پس پرده مشکلات مالی باشگاه استقلال عنصری است فعال و پیگیر.
خطیر که آشنایی کافی به زبان انگلیسی دارد و فن مذاکره را هم می‌داند این روزها در سکوت و بدون تبلیغات مشغول رایزنی با فیفا است تا آن 83500 دلاری که بابت حضور بازیکنان استقلال در جام جهانی هنوز وصول نشده را از طرقی بازپس بگیرد. خطیر در حال مذاکره با بانک‌های جهانی است تا شاید حق باشگاه استقلال بازگردد.
درباره علی خطیر در ماه‌های اخیر آنقدر خبرهای منفی شنیده‌ایم که از یاد برده‌ایم همین معاون جوان بود که در جریان جدایی گرو و نویمایر توانست تخفیف قابل توجهی از این بازیکنان بگیرد تا باشگاه با کمترین ضرر مالی با آنها تسویه حساب کند.
شاید اگر خطیر در زمان حضور شیحی و یازالده نیز در باشگاه استقلال فعال بود، اتفاقات دیگری رخ می‌داد و چه بسا پرونده این دو بازیکن هم با ضرر مالی کمتری به سود استقلال خاتمه می‌یافت و مشکلات مالی کمتر می‌شد.
به هر حال نباید فراموش کنیم که خطیر در پستی قرار دارد که همواره با هجمه‌های بسیاری از سوی هواداران و جریان‌های رسانه‌ای مواجه بوده اما گاهی باید نیمه پر لیوان را هم دید و چشم بسته به این معاون باشگاه استقلال نتاخت. خطیر گاهی بی‌رحمانه سیبل می‌شود.
منبع: ایلنا
Histats.com START (standard) Histats.com END