آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۲۸۰۲
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
مدیر مرکز آموزش و پژوهش‌های توسعه وآینده نگری سازمان برنامه و بودجه خوزستان گفت: نخستین سامانه مدیریت دانش کشور در خوزستان و در سازمان برنامه و بودجه استان راه اندازی شد.
به گزارش فیدوس: مدیر مرکز آموزش و پژوهش‌های توسعه وآینده نگری سازمان برنامه و بودجه خوزستان گفت: نخستین سامانه مدیریت دانش کشور در خوزستان و در سازمان برنامه و بودجه استان راه اندازی شد.

قاسم صنگوری سواری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: مرکز مدیریت دولتی از سال ۱۳۱۴ به صورت مدون آموزش‌های کارمندان در برنامه‌های دولت قرار گرفت.

وی یادآور شد: در سال ۱۳۲۷ جز برنامه‌های مصوب قرار گرفت و این کار منجر به تأسیس و تشکیل مرکز آموزش مدیریت دولتی در سال ۱۳۴۸ طبق ماده ۴۴ قانون استخدام کشوری ذیل سازمان امور اداری و استخدامی کشوری برای آموزش کارمندان دولت در کوتاه مدت و بلندمدت شد.

مدیر مرکز آموزش وپژوهش های توسعه وآینده نگری سازمان برنامه و بودجه خوزستان عنوان کرد: مرکز آموزش مدیریت دولتی از سال ۱۳۷۲ در استان‌ها تشکیل شد و در خوزستان از سال ۷۲ تا ۸۲ درگیر آموزش‌های بلندمدت بودیم.

صنگوری سواری گفت: با توجه به پیروزی انقلاب اسلامی و ضرورت تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد مرکز آموزش مدیریت دولتی بیشتر در حوزه آموزش‌های بلندمدت کار کرد.

وی افزود: طی بازه زمانی ده ساله ۷۲ تا ۸۲، ۱۲۸۰ نفر در رده کاردانی، ۷۹۹ نفر در رده کارشناسی و ۱۵۶۶ نفر در رده کارشناسی ارشد فارغ التحصیل داشتیم.

مدیر مرکز آموزش وپژوهشهای توسعه وآینده نگری سازمان برنامه و بودجه خوزستان گفت: به طور کلی طی این مدت ۳۶۴۶ نفر فارغ التحصیل داشتیم که مدیران و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی بودند که توانستند در این مرکز گواهی‌های لازم را دریافت کنند.

صنگوری سواری با بیان اینکه مرکز آموزش مدیریت دولتی در این مدت دچار تغییر و تحولاتی شد، یادآور شد: در سال ۸۱ با سازمان برنامه و بودجه ادغام و مدیریت پژوهش تشکیل و در سال ۸۶ با استانداری ادغام و در سال ۹۴ دوباره احیا شد و با عنوان مرکز آموزش وپژوهشهای توسعه وآینده نگری سازمان برنامه و بودجه خوزستان شکل گرفت.

وی اضافه کرد: از سال ۸۴ و پس از احیای مجدد مرکز آموزش مدیریت دولتی ۴۲۷۱ دوره برای کارمندان اجرا شد که در این دوره‌ها ۱۶۰ هزار و ۹۳۲ نفر شرکت کردند و۳ میلیون و ۲۰۳ هزار و ۶۵۴ نفر ساعت به مدیران و کارکنان دولت آموزش دادیم.

مدیر مرکز آموزش وپژوهش های توسعه وآینده نگری سازمان برنامه و بودجه خوزستان بیان کرد: یکی از دستاوردهای مرکز آموزش مدیریت دولتی تهیه و تدوین طرح جامع نظام ارزیابی آموزشی دستگاه‌های دولتی است.

وی افزود: این طرح طی دوسال اخیر در حال اجرا است که از این طریق توانستیم وضعیت آموزشی استان را در چهار بخش تولیدی، اقتصادی و زیربنایی، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، شرکت‌های دولتی و بخش عمومی و فرهنگی و اجتماعی شناسایی کنیم.

صنگوری سواری بیان کرد: آمار نشان می‌دهد که طی سال‌های گذشته در این بخش‌ها ۶۸ دستگاه دولتی ارزیابی شد که ۶ میلیون و ۹۲۴ هزار و ۴۵۰ نفر ساعت در این ۶۸ دستگاه اجرایی آموزش داشته ایم.

مدیر مرکز آموزش وپژوهش های توسعه وآینده نگری سازمان برنامه و بودجه خوزستان اضافه کرد: سرانه آموزشی مدیران استان که قانونا ۶۰ ساعت و در خوزستان ۷۶ ساعت و سرانه آموزشی کارمندان ۴۰ ساعت و در خوزستان ۴۷ ساعت است.

وی با بیان اینکه زنان در خوزستان مشارکت خوبی در دوره‌های آموزشی برگزار شده داشتند، گفت: ما در بخش آموزش در حوزه بین المللی نگاه ویژه ای به عراق و استان‌های مجاور خود یعنی میسان و بصره داریم و دیدارها و مذاکرات متعددی را با آنها داشتیم.

صنگوری سواری افزود: در سال گذشته ۴۰ دوره غیرحضوری با رقم ۲۲ هزار و ۵۸۶ نفر ساعت در استان برگزار شد و ۶۴ عنوان جدید آموزشی شغلی تدوین و به سازمان امور اداری و استخدامی کشور ارسال شد.

مدیر مرکز آموزش وپژوهشهای توسعه وآینده نگری سازمان برنامه و بودجه خوزستان بیان کرد: در بخش خصوصی طی سال‌های گذشته به ۱۳ مرکز خصوصی مجوز برگزاری دوره‌های آموزشی داده شد.

وی یادآور شد: طی دوسال گذشته ۴۰ دوره آموزشی حقوق شهروندی به مدت ۱۰ هزار ۴۰۸ نفر ساعت و در بخش بهبود مدیریت ۲۷۵ دوره با مشارکت ۸۱۰۸ نفر و به مدت ۷۰ هزار و ۶۲۰ نفر ساعت برگزار شد.

صنگوری سواری ادامه داد: در بخش پژوهشی و اعتبارات یک درصد مصوب از ۲۵ دستگاه اجرایی که از بودجه دولتی استفاده می‌کنند ۷۹ طرح پژوهشی دریافت شد که از این رقم ۳۲ طرح مورد موافقت کارگروه مربوطه قرار گرفت.

مدیر مرکز آموزش وپژوهش های توسعه وآینده نگری سازمان برنامه و بودجه خوزستان با بیان اینکه ۲ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این ۳۲ طرح اختصاص یافت، گفت: از جمله کارهای اساسی ما تدوبن دانشنامه پژوهش‌های دستگاه‌های اجرایی در برنامه پنجم توسعه بود که براساس آن در برنامه پنجم توسعه ۳۵۶۶ طرح پژوهشی در دستگاه‌های اجرایی اجرا شده که غالباً در حوزه پزشکی و سلامت بوده است.

وی ادامه داد: نخستین سامانه مدیریت دانش کشور در خوزستان و در سازمان برنامه و بودجه استان راه اندازی شد.
Histats.com START (standard) Histats.com END