آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۲۵۳۹
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
استاندار خوزستان گفت: دستگاه های اجرایی دولتی استان باید صرفه جویی جدی را در هزینه ها چه اجرایی و چه عمرانی داشته باشند و آنها را اولویت بندی کنند.
به گزارش فیدوس: غلامرضا شریعتی ظهر امروز شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی خوزستان اظهار کرد: همه دستگاه‌های عضو شورای برنامه ریزی استان باید در چهار کارگروه این شورا حضور فعالانه‌ای داشته باشند و موضوعات مورد نظر را به این کارگروه‌ها ارجاع دهند تا تصمیم سازی از بالا به پایین انجام شود.

وی با اشاره به ضرورت واهمیت حضور فعال سازمان‌های عضو شورای برنامه ریزی خوزستان، یادآور شد: اگر همه دستگاه‌ها حضور فعالانه داشته باشند می‌توانیم کارها را به شکلی مدیریت کنیم که کارها پخته و کارشناسی شده انجام شود.

استاندار خوزستان بیان کرد: هرچه تصمیم سازی در این مسیر باشد، امکان خطا و اشتباه در آن کمتر است در غیر این صورت شاید طرح‌هایی مصوب شوند که نیاز و خواست منطقه نباشند و دستگاه‌های متولی و مجری و تخصصی می‌توانند آنها را به سمت شورای برنامه ریزی هدایت کنند.

شریعتی گفت: امسال با توجه به شرایط مالی دولت دستگاه‌های اجرایی دولتی استان باید صرفه جویی جدی را در هزینه‌ها چه اجرایی و چه عمرانی داشته باشند و آنها را اولویت بندی کنند.

وی تأکید کرد: هزینه‌ها باید به طرح‌هایی داده شود که امکان تکمیل و بهره برداری آنها وجود دارد تا با برنامه ریزی مناسب بتوانیم طرح‌های نیمه تمام را تکمیل و سایر طرح‌ها را به میدان پیشرفت مورد نظر برسانیم.

استاندار خوزستان بیان کرد: انتظار دارم که فرمانداران شهرستان‌ها این موارد را به عنوان اولویت نخست خود در شهرهای خودشان به طور جدی مورد توجه قرار دهند.

شریعتی افزود: بحث سلامت اغذیه فروشی‌ها کار خوب و ارزشمندی است اما به این بهانه نباید همه چیز را ببندیم و اجازه ندهیم تحریم‌های اجتماعی ایجاد شوند.

وی گفت: با رعایت ملاحظه‌های بهداشتی و سلامتی و امنیت غذایی مردم سعی کنیم تا به سبد غذایی مردم تنوع داده شود تا جوانان بتوانند با هزینه کمتری شغلی را برای خود دست و پا کنند.

استاندار خوزستان اضافه کرد: در مسائل اجتماعی همزمان باید به ملاحظات اجتماعی توجه و انعطاف پذیری لازم را داشت.
Histats.com START (standard) Histats.com END