آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۱۸۱۱
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲
ایرنا/ مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: مدرسه مختلطی که در مشهد فعالیت دارد یک مجتمع آموزشی ویژه اتباع کشورهای خارجی است.
به گزارش فیدوس: دکتر قاسمعلی خدابنده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مدرسه که در قالب مجتمع آموزشی فعالیت دارد مدرسه ای خاص محسوب می شود و ویژه دانش آموزان اتباع خارجی است که والدین آنان با اهداف مختلف از جمله تحصیل برای مدت زمانی مشخصی در مشهد و ایران زندگی می کنند.
وی اضافه کرد: مدرسه یاد شده دارای حدود ۱۰۰ دانش آموز است و تفکیک جنسیتی دانش آموزان به دلیل کم بودن شمار آنها غیر ممکن است.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: این مدرسه با مجوز مستقیم شورای عالی آموزش و پرورش تأسیس شده و تمامی مجوزهای مربوط به فعالیت آن از وزارت آموزش و پرورش اخذ شده است.
خدابنده افزود: اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی به عنوان نهاد نظارتی استانی در طول سال از تمامی فعالیت های آموزشی و تربیتی این مدرسه بازدید می کند و نتیجه تمامی بازدیدها نیز به وزارت آموزش و پرورش ارسال شده است.
وی تاکید کرد: خط قرمز فعالیت در این مدرسه رعایت قوانین جمهوری اسلامی با تاکید بر قوانین سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است و این مهم در تمامی بازدیدهای نظارتی انجام شده یادآوری شده است.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: البته با توجه به تفاوت های فرهنگی دانش آموزان این مدرسه با سایر مدارس شهر مشهد برخی مسائل در مورد حجاب و پوشش دانش آموزان دختر در این مدرسه دچار خلل بود که چند ماه پیش این موارد تذکر داده و اصلاح شد.
خدابنده تاکید کرد: تمامی فعالیت ها ی مدارس دارای مجوز از آموزش و پرورش باید در چارچوب قوانین این وزارتخانه باشد و موضوع اختلاط دانش آموزان دختر و پسر در این مدرسه به دلیل کم بودن شمار دانش آموزان و از روی اجبار انجام شده است.
منبع: مهر
برچسب ها: مدرسه ، مختلط ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END