آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۱۵۵۹
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴
بر اساس آمارهای ثبت شده توسط خانه کتاب ایران، کتاب «یادت باشد» به عنوان پرفروش ترین کتاب طرح پاییزه ۹۷ معرفی شده است.
به گزارش فیدوس: طرح «پاییزه 1397» دهمین دوره از طرح «توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی ها» بود که با شعار «حال خوش خواندن با پاییزه کتاب» هم زمان با بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران به مدت 9 روز در آبان و آذر97 در تهران و به مدت 11 روز در دیگر استان های کشور برگزار شد و 676 کتابفروشی و 5 هزار ناشر فعال در این طرح شرکت داشتند.

آمار و اطلاعات فروش پاییزه دقیق ترین و مستندترین و معتبرترین آمار فروش در حوزه کتاب است و برای ارزیابی تحلیل و برنامه ریزی در حوزه اقتصاد نشر، مخاطب شناسی، موضوع شناسی و جریان شناسی نشر کاربرد دارد و خانه کتاب ایران طی کتابچه ای دقیق آمار و اطلاعات مربوط به طرح «پاییزه 97» را ارائه داده است.

در این آمار نام برخی کتاب ها و ناشران بیشتر از سایر کتب و انتشارات ها به چشم می خورد و برخی ناشران و کتاب ها سهم کمتری از فروش و استقبال مخاطبین را دارا بودند. یکی از نام هایی که در میان این آمار و اطلاعات بسیار به چشم می خورد و جلب توجه می کند نام «انتشارات شهید کاظمی» و کتاب هایی است که این انتشارات در سطح کشور عرضه کرده است.

بر اساس آمارهای ثبت شده توسط خانه کتاب ایران، کتاب «یادت باشد» به عنوان پرفروش ترین کتاب طرح پاییزه 97 با فروش 1056 عدد کتاب معرفی شده است که با رتبه دوم پرفروش های کتاب که فروش تعداد 754 کتاب است اختلاف قابل توجه و درخوری دارد.

کتاب یادت باشد عاشقانه ای درباره زندگی شهید مدافع حرم حمید سیاهکالی مرادی است  که به روایت همسر شهید و به قلم رسول ملاحسنی به رشته تحریر درآمده و در کمتر سه ماه به چاپ هجدهم خود رسید و توانست جایگاه خوبی در قلب جامعه باز کرده و عنوان پرفروش ترین کتاب «طرح پاییزه 97» را از آن خود کند.

کتاب دیگری از نشر شهید کاظمی که بسیار مورد اقبال مخاطبین کتاب خوان و عموم مردم قرار گرفت کتاب «سربلند» بود که این کتاب نیز در آمار پرفروش ترین کتاب های تالیفی «پاییره کتاب 97» در جایگاه سوم قرار گرفت و با اختلاف کمی از کتاب دوم موفق به فروش تعداد 686 کتاب در سطح کشور شد.

«سربلند» روایتی از زندگی شهید مدافع حرم محسن حججی است که به قلم محمدعلی جعفری نوشته و مخاطب را با ابعاد مختلف شخصیتی شهید آشنا می‌کند و از همان آغاز با استقبال کم نظیرعموم مردم رو به رو شد و طی مدت زمان کوتاهی به تیراژ 5 هزار جلد رسید و در طرح پاییزه کتاب نیز خوش درخشید.

همچنین بر اساس آمار خانه کتاب و از میان 10 عنوان کتاب پرفروش هر استان کتاب های «سربلند»، «یادت باشد» و «مربع های قرمز» در شهرهای اردبیل، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، گلستان، مرکزی، کهکیلویه و بویراحمد، لرستان، هرمزگان، همدان، کرمان، فارس، قزوین و قم نیز به عنوان پروفروش ترین کتاب ها ثبت شده اند.

این در حالی است که انتشارات شهید کاظمی در جدول ناشران پرفروش کشور در رده 19 قرار گرفته است و «محمدرسول ملاحسنی» و «محمدعلی جعفری» نویسنده کتاب های موفق «یادت باشد» و «سربلند» به عنوان نویسندگان پروفروش ترین کتاب ها در طرح پاییزه 97 معرفی شده اند.

«انتشارات شهید کاظمی» یک نشر کاملا خصوصی و جهادی است که با بیش از دویست عنوان کتاب، به جهاد فرهنگی در این حوزه مشغول است و کلیه در آمد حاصل از این انتشارات را صرف اردوهای جهادی و برنامه های فرهنگی موسسه شهید کاظمی می کند.

برکت نام «شهید کاظمی» به عنوان نام این انتشارات و همچنین برکت نام شهدای مدافع حرم شاید از دلائل اصلی موفقیت این انتشارات در چرخه کتاب کشور است و البته تلاش جهادی اهالی انتشارات و توزیع خوب و گسترده کتاب ها در سطح کشور و ابتکار در تبلیغ و معرفی مناسب کتاب و همچنین برگزاری برنامه های فرهنگی و جنبی مانند حضور نویسنده و نقد و بررسی کتاب و جشن امضاء را باید از دیگر دلایل درخشش «انتشارات شهید کاظمی» در «طرح پاییزه 97» دانست.

هرچند نباید نادیده گرفت که این آمار و اطلاعات دقیق همگی بر اساس آمار رسمی ثبت شده هستند و آمار غیر رسمی که مرتبط با کتاب فروشی هایی که عضو طرح نبودند و نمایشگاه های کتاب مراکز استان و شهرستان ها می شوند نشان از این دارد که کتاب های بیشتری از «انتشارات شهید کاظمی» در لیست پرفروش ها قرار دارند. کتاب هایی مانند «نفوذ در موساد» که آمار بیشترین فروش در میان کتاب های ترجمه را در طرح پاییزه به خود اختصاص داد و کتاب «ملاصالح»، «دشمن شدید»، «دیدم که جانم میرود» و غیره که از همان ابتدای نشر با استقبال کم نظیر مخاطبان روبه رو بوده اند.

 

منبع: تسنیم
برچسب ها: یادت باشد ، پرفروش ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END