آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۱۵۳۸
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹
شرمن: عکس یادگاری با کره شمالی خوب از آب درنیامد، نوبت ایران شده / واعظ: ۱۲ شرط امریکا چه شد؟ فشار حداکثری جواب نداد؟
مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، که به سوئیس سفر کرده در نشست خبری مشترک با وزیر خارجه این کشور گفت کشورش حاضر است «بدون پیش‌شرط» با ایران مذاکره کند. این در حالی است که او پیشتر 12 شرط برای آغاز مذاکرات با ایران تعیین کرده بود. اظهارات مایک پمپئو، با واکنش های متعدد شخصیت های مختلف روبرو شده.
به گزارش فیدوس: مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، که به سوئیس سفر کرده در نشست خبری مشترک با وزیر خارجه این کشور گفت کشورش حاضر است «بدون پیش‌شرط» با ایران مذاکره کند.

پومپئو گفت که با وجود آمادگی برای مذاکره، آمریکا همچنان به تلاش‌هایش برای "خنثی کردن سیاست‌های زیانبار ایران" ادامه خواهد داد. او گفته ما آماده گفت‌وگو با ایران هستیم زمانی که ایران "مانند یک کشور عادی رفتار کند".

این در حالی است که وزیر خارجه آمریکا پیشتر 12 شرط برای آغاز مذاکرات با ایران تعیین کرده بود.

اخیرا صحبت ها درباره میانجیگری میان ایران و آمریکا اوج گرفته و بیش از همه، نام کشورهای سوئیس و ژاپن برای این کار شنیده می شود. عمان، عراق، قطر و آلمان نیز دیگر کشورهایی هستند که اخباری در مورد تلاش آنها برای میانجیگری منتشر شده بود.

این اظهارات پومپئو در حالی است که چند روز پیش ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سفر به ژاپن با تغییر لحن در مورد ایران از میانجیگری ژاپن و مذاکره با ایران استقبال کرده بود. نخست وزیر ژاپن برای اولین بار پس از انقلاب، قرار است 22 تا 24 خرداد ماه به تهران سفر کند.

اما اظهارات مایک پمپئو، با واکنش های متعدد شخصیت های مختلف روبرو شده.

شرمن: عکس یادگاری با کره شمالی خوب از آب درنیامد، نوبت ایران شده / واعظ: ۱۲ شرط امریکا چه شد؟ فشار حداکثری جواب نداد؟ / ولی نصر: پومپئو موضع فشار حداکثری را از روی میز برداشت

شرمن: عکس یادگاری با کره شمالی خوب از آب درنیامد، نوبت ایران شده

وندی شرمن، معاون وزیر خارجه آمریکا در دولت اوباما و مذاکره کننده ارشد هسته ای این کشور به تازه‌ترین موضع گیری مایک پمپئو درباره مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران واکنش نشان داده و نوشته است: عکس یادگاری با کره شمالی برای ترامپ خوب از آب درنیامد، الان ظاهرا نوبت عکس یادگاری با ایران شده.

شرمن: عکس یادگاری با کره شمالی خوب از آب درنیامد، نوبت ایران شده / واعظ: ۱۲ شرط امریکا چه شد؟ فشار حداکثری جواب نداد؟ / ولی نصر: پومپئو موضع فشار حداکثری را از روی میز برداشت

واعظ: ۱۲ شرط امریکا چه شد؟ فشار حداکثری جواب نداد؟

‏علی واعظ، عضو ارشد گروه بین المللی بحران هم در این باره نوشته است: ۱۲ شرط امریکا چه شد؟ اهان، فشار حداکثری جواب نداد؟!

ولی نصر: پومپئو موضع فشار حداکثری را از روی میز برداشت

ولی نصر، مشاور سابق اوباما و رییس دانشکده مطالعات بین الملل جان هاپکینز هم نوشت: پومپئو موضع فشار حداکثری علیه ایران را روی میز گذاشت و سپس از روی میز برداشت.
منبع: انتخاب
برچسب ها: پمپئو ، ولی نصر
Histats.com START (standard) Histats.com END