آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۱۵۱۲
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶
پمپئو به تناقض‌گویی افتاد
«مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در نشست خبری مشترک با «ایگنازیو کاسیس» وزیر امور خارجه سوئیس در «برن» تأکید کرد که واشنگتن برای مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران آمادگی دارد.
به گزارش فیدوس: در حالی که هنوز ضرب الاجل ایران به نیمه راه نرسیده و کشورمان در ذیل برجام برخی تعهدات خود را متوقف کرده است؛ پمپئو در تناقض گویی آشکار مدعی شده است که آمریکا برای مذاکره «بدون پیش‌شرط» با ایران آمادگی دارد. این سخنان وزیر خارجه آمریکا در حالی مطرح می‌شود که مایک پمپئو تا پیش از این شروط مذاکره با ایران را تحقق 12 شرط ادعایی علیه کشورمان دانسته است.

 «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در نشست خبری مشترک با «ایگنازیو کاسیس» وزیر امور خارجه سوئیس در «برن» تأکید کرد که واشنگتن برای مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران آمادگی دارد.

پامپئو در آغاز این کنفرانس خبری در توجیه تحریم‌های آمریکا علیه ایران مدعی شد که مشکلات ایران نه به واسطه تحریم‌های آمریکا بلکه به واسطه رژیم 40 ساله جمهوری اسلامی بوده است.

وزیر خارجه آمریکا در حالی از آمادگی واشنگتن برای مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران صحبت کرد، که در ادامه همچنان بر تلاش‌های آمریکا در خصوص آنچه که تغییر رفتار ایران خواند، تأکید کرد.

پامپئو تصریح کرد که واشنگتن همچنان به تلاش‌های خود برای تغییر اساسی فعالیت‌های بدخواهانه ایران و سپاه پاسداران ادامه خواهد داد.

«حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران روز گذشته گفته بود که در صورتیکه واشنگتن از خود احترام نشان دهد، ایران احتمالاً به مذاکره تمایل داشته باشد اما در ادامه تأکید کرد که تهران وادار به مذاکره نخواهد شد.

مقام معظم رهبری نیز هشتم خرداد ماه در دیدار هزاران نفر از استادان و اعضای هیأت‌های علمی دانشگاه‌ها با تأکید مجدد بر اینکه جمهوری اسلامی ایران مطلقاً با امریکا مذاکره نخواهد کرد، گفتند: «همانطور که قبلاً هم گفته شده، مذاکره نکردن با آمریکا به این علت است که اولاً هیچ فایده ای ندارد و ثانیاً ضرر هم دارد.»

وزیر امور خارجه آمریکا درباره گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته ای ایران گفت: «نمی‌خواهم اظهارنظری درباره این گزارش کنم فقط اینکه ما از محصول کار آژانس را از نزدیک دنبال می‌کنیم. ما اطلاعات مستقل خود را درباره آنچه که آنجا (ایران) اتفاق می‌افتد را در اختیار داریم. جهان باید متوجه باشد که ما به دقت پایبندی ایران به مفاد برجام را رصد می‌کنیم؛ نه فقط مسئله آب سنگین، بلکه ذخیره‌سازی اورانیوم غنی‌شده و همچنین سانتریفیوژهایی که دارند نصب می‌کنند».

پامپئو تأکید کرد: «واشنگتن کار خود را می‌کند تا تضمین کند که ایران در مسیر دستیابی به تسلیحات هسته‌ای که امنیت ما را تهدید می‌کند، قرار نگیرد». 
منبع: فارس

Histats.com START (standard) Histats.com END