آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۱۴۶۷
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۴
سخنگوی وزارت کشور گفت: پنج شنبه ۱۶ خردادماه آخرین مهلت برای پذیرش استعفای مقامات برای داوطلبی در انتخابات مجلس شورای اسلامی است.

به گزارش فیدوس: سخنگوی وزارت کشور گفت: پنج شنبه ۱۶ خردادماه آخرین مهلت برای پذیرش استعفای مقامات برای داوطلبی در انتخابات مجلس شورای اسلامی است.
۱۶ خردادماه آخرین مهلت پذیرش استعفای مقامات براى داوطلبى در انتخابات مجلس استبه گزارش خبرداغ به نقل از  ایلنا، سیدسلمان سامانى گفت: در ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مشاغلی که باید متصدیان آنها برای شرکت در انتخابات از سمت خودشان استعفا دهند مشخص شده است و پنج شنبه ۱۶ خردادماه آخرین مهلت برای پذیرش استعفای این افراد است. 

وی ادامه داد:  ملاک در این قانون پذیرش استعفا توسط مقام ذیصلاح تا قبل از ۱۶ خردادماه است نه صرفا ارائه استعفا. افراد مشمول این قانون باید در هنگام ثبت‌نام گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفا و عدم اشتغال به مشاغل تصریح شده در ماده ۲۹ را به همراه سایر مدارک به فرمانداری ها ارائه کنند.

وى افزود: جایگزین فرد مستعفى هم باید از سوی مراجع ذیصلاح در نهایت ظرف مدت یک ماه به طور رسمی معرفی شود و فرد مستعفى در آن حوزه مسئولیتی نداشته باشد.

سخنگوى وزارت کشور یادآور شد: از آنجا که سمت های همتراز با مشاغل تصریح شده در ماده ۲۹ هم مشمول این حکم هستند لیست مشاغل همتراز از سازمان امور اداری و استخدامی کشور استعلام شده که فهرست دقیق آن در سایت وزارت کشور قرار گرفته است.
برچسب ها: مجلس ، انتخابات ، استعفا ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END