آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۱۴۲۸
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
اگر تنها یک دلیل برای کاهش نرخ ارز در بازار در نظر گرفته شود همانند ایجاد بازار متشکل ارزی تحلیل درستی نیست و اگر گفته شود که تشکیل بازار متشکل نیز در این روند کاهشی تاثیرگذار نبوده باز هم استدلال صحیحی نیست.
به گزارش فیدوس: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: قیمت ارز همانگونه که رییس جمهور در یکی از نشست های خود با فعالان اقتصادی مطرح کرد ۱۴ هزار تومان و حتی ۱۰ یا ۸ هزار تومان نیست و باید به زیر این قیمت کاهش یابد.
سیدناصر موسوی لارگانی با اشاره به کاهش نرخ ارز در روزهای اخیر، گفت:  اگر تنها یک دلیل برای کاهش نرخ ارز در بازار در نظر گرفته شود همانند ایجاد بازار متشکل ارزی تحلیل درستی نیست و اگر گفته شود که تشکیل بازار متشکل نیز در این روند کاهشی تاثیرگذار نبوده باز هم استدلال صحیحی نیست. 

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بخشی از کاهش قیمت ارز در بازار به بخشنامه جدید بانک مرکزی درباره بازگشت ارز ناشی از صادرات باز می گردد، افزود: در این بخشنامه صادرکنندگان را ملزم کرده اند تا ارز حاصل از صادرات خود را به سامانه نیما ارائه یا به قیمت این سامانه به بانک مرکزی بازگردانند که تعداد قابل توجهی ارز را به کشور و چرخه اقتصادی بازگرداندند.

 
دلار ارز

 

مسدود شدن حساب های صادرکنندگانی که ارز را وارد کشور نمی کنند

وی ادامه داد: بانک مرکزی همچنین اعلام کرد که اگر صادرکننده ای ارز را به سامانه نیما و چرخه اقتصادی کشور بازنگرداند حساب های بانکی این فرد مسدود می شود و در این راستا مجازات هایی برای متخلفان در نظر گرفته شد که این امر  در کاهش و تثبیت قیمت ارز در بازار تاثیر داشت و از سوی دیگر تشکیل بازار متشکل ارزی که از چند ماه قبل بحث ایجاد آن توسط بانک مرکزی مطرح و اکنون در مراحل نهایی است در کاهش نرخ ارز تاثیر داشته و با تشکیل آن دوباره شاهد کاهش قیمت ارز در بازار خواهیم بود.

همانگونه که رییس جمهور در یکی از نشست های خود با فعالان اقتصادی مطرح کرد 14 هزار تومان و حتی 10 یا 8 هزار تومان نیست

موسوی لارگانی با بیان اینکه قیمت ارز همانگونه که رییس جمهور در یکی از نشست های خود با فعالان اقتصادی مطرح کرد 14 هزار تومان و حتی 10 یا 8 هزار تومان نیست، تاکید کرد: نرخ دلار باید کاهش چشمگیرتر و بیشتری حتی تا زیر 8 هزار تومان داشته باشد تا بتوان گفت قیمت آن به نرخ واقعی نزدیک شده است که این مهم با ادامه روند فعلی اتفاق می افتد.

حباب ها و نابسامان هایی در مقاطع مختلف سبب افزایش قیمت ارز در بازار شد

 وی با اشاره به اینکه  حباب ها و نابسامانی هایی در مقاطع مختلف سبب افزایش قیمت ارز در بازار شد، افزود: در این شرایط دلالان نبض بازار را در اختیار گرفتند و بر این نابسامانی ها و افزایش قیمت ها دامن زدند.

این روزها ترامپ از گفته های خود درباره ایران عقب نشینی کرده و عنوان کرده که هدف من براندازی نظام ایران نبوده و جنگی در کار نیست، بنابراین صحبت های جدید رییس جمهور آمریکا نیز سبب کاهش قیمت ارز و شکست دلالان شد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه در زمان ریاست قبلی بانک مرکزی نابسامانی جدی در بازار ارز ایجاد شد و قیمت آن تا 18 هزار تومان رسید، ادامه داد: زمانی که قوه قضاییه برای مقابله با افزایش قیمت و متخلفان بازار ارز ورود کرد، سخنگوی وقت قوه قضاییه آقای محسنی اژه ای گفت که تعدادی از متخلفان بزرگ بازار ارز را دستگیر کرده ایم، اما بانک مرکزی عنوان کرده که این افراد از ما هستند.

عده ای از کاسبان از کلمه جنگ استفاده کرده و به دنبال نابسامانی در بازار ارز بودند

وی تصریح کرد: اظهارات سخنگوی سابق قوه قضاییه بدین معناست که منشاء داخلی در نابسامانی های ارزی بیش از عامل خارجی تاثیرگذار بوده و بیشتر نابسامانی ها در داخل و توسط برخی افراد دلال شکل گرفته است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عوامل خارجی در نوسانات نرخ ارز بی تاثیر نبوده است، گفت: این روزها ترامپ از گفته های خود درباره ایران عقب نشینی کرده و عنوان کرده که هدف من براندازی نظام ایران نبوده و جنگی در کار نیست، بنابراین صحبت های جدید رییس جمهور آمریکا نیز سبب کاهش قیمت ارز و شکست دلالان شد، چراکه عده ای از کاسبان از کلمه جنگ استفاده کرده و به دنبال نابسامانی در بازار ارز بودند.
منبع: خانه ملت
برچسب ها: ارز ، دلالان ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END