آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۱۴۰۷
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۵
معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند بیان کرد:
معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: در حدود 5 میلیارد متر مکعب آب مازاد سد کرخه طی چند ماه باید آزاد سازی شود که از این مقدار طبق محاسبات حدود 1.5 تا 2 میلیارد متر مکعب از طریق کانال مرزی دژ ساجدی به سمت خرمشهر در حال حرکت است.
به گزارش فیدوس: موعود شمخانی امروز با بیان اینکه از نظر ما موضوع سیلاب پایان یافته نیست، اظهار کرد: طبق گزارش سازمان آب برق خوزستان، آبی در حدود 5 میلیارد متر مکعب مازاد سد کرخه طی چند ماه باید آزاد سازی شود که از این مقدار طبق محاسبات حدود 1.5 تا 2 میلیارد متر مکعب از طریق کانال مرزی دژ ساجدی به سمت خرمشهر در حال حرکت است.

او با بیان اینکه این میزان آب باید به صورت کنترل شده به سمت دریا هدایت شود، گفت: در همین راستا باید مقدار ورودی آب از شمال تالاب ناصری مرزی و خروجی آب به رودخانه اروند با هم هماهنگ شوند که در این خصوص، کنترل ارتفاعی سطح آب تالاب ناصری یک و دو(مرزی) در بازه های زمانی تعریف شده در حال پایش است.

شمخانی با اشاره به ادامه جلسات سیلابی و فعالیت های مطالعاتی و اجرایی در مقابله با سیل، تصریح کرد: بازدید های مکرر از نقاط ورودی آب به تالاب های ناصری و کنترل مقدار حجم ورودی آب به منطقه و هدایت به رودخانه های اروند و کارون، همچنین ایجاد تمهیدات لازم به منظور انتقال آب تالاب ناصری از طریق نهر"حدود" به رودخانه اروند با ایجاد لوله گذاری جدید(به غیر از مسیر اصلی که وجود دارد به منظور افزایش خروجی آب به رودخانه اروند که هم اکنون در حال انجام است)، از اقدامات در حال پیگیری است.

معاون فنی و زیر بنایی سازمان منطقه آزاد اروند در پایان تاکید کرد: شهروندان اروندی آسوده خاطر باشند زیرا این سازمان با پیگیری های شبانه روزی، تمام توان و امکانات خود را تا پایان خطرات احتمالی به کار خواهد گرفت تا تهدیدی متوجه منطقه و شهروندان نشود.
منبع: خبرآنلاین
Histats.com START (standard) Histats.com END