آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۱۳۸۵
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دلایل کاهش قیمت طلا در روزهای اخیر را تشریح کرد.
به گزارش فیدوس: شهاب نادری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهشی شدن قیمت طلا در کشور، گفت: مهم‌ترین دلیل تداوم روند کاهشی نرخ ارز و طلا در بازار به سیاست‌ های جدید و بانک مرکزی برمی‌‌گردد، چراکه بانک مرکزی با اختیارات قانونی تمام تلاش خود را برای پایین نگه داشتن نرخ‌ ها انجام می‌دهد.

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی، یکی دیگر از علل کاهش قیمت طلا در روزهای گذشته را به کاهش قیمت طلای جهانی مربوط دانست و افزود: کاهش قیمت دلار روی کاهش قیمت طلا اثر می‌گذارد، چرا که این حوزه‌‌ها به صورت مکمل یکدیگر عمل می‌کنند و با توجه به کاهش قیمت ارز در هفته‌های اخیر قیمت طلا نیز روند کاهشی داشته و تا ۴۰ هزار تومان نیز از قیمت آن کاسته شده است.

روند کاهشی قیمت طلا نیز ادامه می یابد
وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود که کاهش قیمت ارز در بازار استمرار داشته باشد، به همین دلیل براساس پیش‌بینی‌ها تا حدودی از حباب قیمتی طلا در بازار نیز کاسته می شود و روند کاهشی قیمت طلا نیز ادامه می‌یابد.

نادری با بیان اینکه روند نزولی قیمت‌ها در بازار سبب شده تا بر خلاف روزهای اوج قیمتی تقاضا در بازار ارز و طلا کم شود، تاکید کرد: از سوی دیگر خریداران ارز و طلا در گذشته از بیم این که قیمت کاهش بیشتری داشته باشد و متحمل ضرر و زیان شوند، اقدام به فروش می‌کنند.

وضع مالیات بر عایدی سرمایه روند کاهشی قیمت طلا را استمرار می‌بخشد
وی افزود: از سوی دیگر واردات بدون محدودیت مصنوعات طلا به کشور سبب شده حجم ورودی آن افزایش یابد و از این طریق قیمت آن در کشور روند کاهشی پیدا کند که با اتخاذ تصمیمات صحیح از سوی دولت همانند وضع مالیات بر عایدی سرمایه این روند می‌تواند ادامه یابد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه قیمت‌ها باید در بازار با ثبات شود تا سودجویان از این امر سوء استفاده نکرده و به افزایش قیمت‌ها دامن نزنند، تصریح کرد: با توجه به روند کاهشی و نوسانات قیمتی میزان تقاضا برای خرید طلا و سکه کاهش یافته که این موضوع به شکستن حباب قیمت طلا و سکه در بازار منجر شود.

منبع: خبرگزاری خانه ملت
برچسب ها: طلا ، مجلس ، سکه ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END