آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۱۳۶۶
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۹
رئیس جمهور آمریکا به شکست بنیامین نتانیاهو برای تشکیل کابینه ائتلافی در رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.
نخستین واکنش ترامپ به شکست سیاسی نتانیاهو
نخستین 
رئیس جمهور آمریکا به شکست بنیامین نتانیاهو برای تشکیل کابینه ائتلافی در رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در نخستین واکنش‌ها به شکست بنیامین نتانیاهو برای تشکیل کابینه ائتلافی در رژیم صهونیستی، این خبر را «بسیار بد» عنوان کرد و مدعی شد که نتانیاهو «آدم فوق‌العاده‌ای» است.

ترامپ در حالی تحولات سیاسی رژیم صهیونیستی را بسیار بد توصیف کرده، که قرار بوده است تا چندی دیگر طرح آمریکا درباره فلسطین موسوم به معامله قرن تشریح شود.

جرالد کوشنر، داماد و مشاور ترامپ ماه گذشته اعلام کرده بود که طرح معامله قرن پس از ماه رمضان تشریح خواهد شد که به نظر می‌رسید این تاخیر بدلیل بدست آوردن زمان مناسب برای تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی بوده است.

با این حال با عدم تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی در مناطق اشغالی فلسطین و شکست نتانیاهو، اعلام رسمی طرح معامله قرن نیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و معلوم نیست واشنگتن چگونه طرح خود در مورد فلسطین را به پیش خواهد برد.

نتانیاهو که تا نیمه شب چهارشنبه فرصت داشت تا با تشکیل کابینه ائتلافی جدید، پنجمین دوره نخست وزیر خود را آغاز کند، در نهایت برای ایجاد ائتلاف میان احزاب راست‌گرای اسرائیل ناکام ماند. پس از شکست نتانیاهو و به دنبال پایان مهلت قانونی برای تشکیل کابینه ائتلافی جدید، اعضای جدید پارلمان رژیم صهیونیستی به انحلال خود و برگزاری دوباره انتخابات سراسری رای داد.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END