آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۱۳۲۸
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۶
همسر دوم محمدعلی نجفی در حالی روز گذشته به دست همسرش به قتل رسید که طبق گفته‌های قاتل، قصد افشای اسرار زندگی شهردار اسبق تهران را داشت.

به گزارش فیدوس: خبر کوتاه بود و شوک آور. میترا استاد، همسر دوم محمدعلی نجفی در منزل خود به قتل رسید. خبر آنقدر مهم بود که به سرعت به تیتر یک رسانه‌ها و تبدیل و گمانه زنی‌ها و تحقیقات پلیسی برای شناسایی قاتل آغاز شد.

میترا استاد قصد افشای چه اسراری از نجفی شهردار اسبق تهران را داشت؟ + سند

گرچه کارآگاهان از همان ابتدا می‌دانستند قاتل کیست، اما به دلایل مختلف که شاید می‌توان آن‌ها را از فنون و ترفند‌های پلیسی دانست، نامی از او نبردند تا اینکه خود قاتل حدود ۹ ساعت بعد از قتل خود را به مأموران پلیس آگاهی تسلیم کند.

اما شوک آورتر از خبر قتل، اعلام نام قاتل توسط کارآگاهان و اعترافات او بود، قاتل کسی نبود جز محمدعلی نجفی، وزیر اسبق آموزش و پرورش، وزیر اسبق علوم، رئیس اسبق سازمان برنامه و بودجه، رئیس اسبق سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، عضو پیشین شورای شهر تهران و شهردار اسبق تهران؛ مردی که حدود یک سال پیش به دلایل نامعلوم که آن زمان بیماری عنوان شد، از شهرداری تهران استعفا کرده بود.

بیشتر بخوانید: نجفی برای ادای توضیحات به دادسرای جرایم جنایی تهران منتقل شد + عکس

اما ماجرا آنجایی جالب شد که اندکی بعد از استعفا حدس و گمان‌هایی نزدیک به یقین، علت استعفا را ارتباط محمدعلی نجفی با زن جوانی به نام میترا استاد دانستند. زنی که نجفی به خاطر او حاضر به کناره گیری از یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌ها شد و یک سال تمام خود را از دید مردم و رسانه‌ها مخفی کرد.

عشق نجفی آنقدر آتشین بود که با وجود اصرار اعضای شورای شهر تهران حاضر به ماندن در شهرداری و جدایی از استاد نشد، اما این عشق آتشین، یک سال بعد، معشوق را در خود سوزاند. نجفی با شلیک ۲ گلوله به قلب همسر دوم و ۳ گلوله به در و دیوار به زندگی عشق نافرجام خود پایان داد.

از همان زمان که خبر قتل میترا استاد منتشر شد، یکی از خبرنگاران شاغل در یکی از رسانه‌ها اعلام کرد که استاد روز قبل از حادثه با او تماس گرفته و ترتیب انجام مصاحبه‌ای را در روز‌های آتی داده است. این خبرنگار اندکی بعد متن پیامک‌های رد و بدل شده میان خود و استاد را نیز منتشر کرد تا مشخص شود که میترا قصد مصاحبه داشته، اما به علت سفر خانوادگی به قم (در روز حادثه) مصاحبه خود را به تاریخ دیگری موکول کرده است.

Histats.com START (standard) Histats.com END