آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۱۲۸۷
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۱
آشتیانی امیررضا واعظی‌آشتیانی مدیر اسبق استقلال برکناری سرمربی را در این مقطع اصلاً درست نمی‌داند واعظی‌آشتیانی گفت: رفتن وینفرد شفر هیچ مشکلی را حل نمی‌کند.
به گزارش فیدوس: آشتیانی امیررضا واعظی‌آشتیانی مدیر اسبق استقلال برکناری سرمربی را در این مقطع اصلاً درست نمی‌داند واعظی‌آشتیانی گفت: رفتن وینفرد شفر هیچ مشکلی را حل نمی‌کند.
امیر رضا واعظی آشتیانی درباره منتشر شدن قرارداد وینفرد شفر که امضای امیر حسین فتحی زیر برگه آن است، گفت: فتحی منتقد قرارداد سرمربی آلمانی استقلال بود و همواره در مصاحبه‌هایش اعلام می‌کرد این قرارداد کاملاً غیر حرفه‌ای بسته شده است اما حالا با انتشار برگه‌های این قرارداد مشخص می‌شود تمام انتقادی که او انجام می‌داد به خودش بر می‌گردد.

امیر رضا واعظی آشتیانی ، مدیرعامل اسبق استقلال اظهار داشت:

همه تیم‌های لیگ برتری بعد از پایان مسابقات به تکاپو می‌افتند قرارداد بازیکنانی را که به پایان رسیده است را تمدید کنند، بازیکنان تأثیرگذاری را برای فصل آینده به خدمت بگیرند که بتوانند به تیم‌هایشان کمک کنند اما باشگاه استقلال در تلاطم انتخاب سرمربی است.

وی افزود:

استقلال باید در انتخاب سرمربی نهایت دقت و وسواس خود را به کار گیرد تا گزینه‌ای را برگزیند که بتواند توقعات چندین ساله هواداران را برآورده و این تیم را به موفقیت برساند. زمان کافی در اختیار باشگاه استقلال است تا بتواند با تدبیر سرمربی و بازیکنان توانمندی را جذب کنند.

آشتیانی مدیرعامل اسبق استقلال خاطرنشان کرد:

در روزهای اخیر مشاهده کردم برخی بر این باور هستند که باشگاه استقلال ابتدا سرمربی خارجی اش را انتخاب و سپس بازیکنان مورد نظرش را جذب کند. برای این ماجرا ۲ بحث وجود دارد. اول اینکه مسئولان این تیم بدنبال مربی خارجی هستند یا گزینه داخلی مد نظرشان است؟ اگر مربی ایرانی مورد تأیید است که می‌توان با تعامل با وی نفرات فصل آینده قراردادشان را امضا کنند. اما اگر مُصر بر گزینه خارجی تاکید دارند، این پرسش مطرح می‌شود که مگر او بازیکنان ایرانی را می‌شناسد که پس از آمدنش بازیکنان را انتخاب کند؟

آشتیانی تصریح کرد:

در این برهه نقش کمیته فنی استقلال مشخص می‌شود، اگر باشگاه بدنبال سرمربی خارجی است، نفرات این کمیته می‌توانند با تدبیر خود استقلال را در مسیر درست هدایت و در فهرست ورودی و خروجی کمک حال آبی پوشان تهرانی باشند.
در روزهای اخیر مشاهده کردم برخی بر این باور هستند که باشگاه استقلال ابتدا سرمربی خارجی اش را انتخاب و سپس بازیکنان مورد نظرش را جذب کند.

آشتیانی تاکید کرد:

اگر باشگاه استقلال در نهایت به این نتیجه رسید که مربی ایرانی را در رأس هرم فنی قرار دهد، به پیشکسوتان جوان خود اعتماد کند نه اینکه دوباره به عقب برگردند و افرادی را بیاورند که پیش از این در استقلال بوده‌اند و امتحان خود را پس داده‌اند. افرادی که وقتی موفق نمی‌شوند مدیریت را زیر سوال می‌برند، بازیکنان را متهم به خیانت می‌کنند و زمین و زمان را به هم می‌دوزند.

آشتیانی مدیرعامل اسبق استقلال ادامه داد:

سالی که صمد مرفاوی را به عنوان سرمربی استقلال انتخاب کردم، از او حمایت کردم و با وجود اینکه بسیاری تلاش و برنامه ریزی های گسترده‌ای را انجام دادند تا این تیم به موفقیت نرسد، اما در کورس قهرمانی قرار داشتیم و توانستیم جواز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را بدست بیاوریم که برای مرفاوی خوب بود.

آشتیانی اعلام کرد:

من اعتقاد دارم برخی از هواداران استقلال به علیرضا منصوریان کم لطفی کردند، منظورم از این برخی افرادی هستند که نه به طور خودجوش بلکه کاملاً برنامه ریزی شده تلاش کردند تا او تبدیل به مربی اسطوره‌ای استقلال نشود. اگر هواداران از وی حمایت می‌کردند، منصوریان امروز به سرمایه بزرگی برای استقلال تبدیل شده بود.

آشتیانی درباره منتشر شدن قرارداد وینفرد شفر که امضای امیر حسین فتحی زیر برگه آن است، گفت:

فتحی منتقد قرارداد سرمربی آلمانی استقلال بود و همواره در مصاحبه‌هایش اعلام می‌کرد این قرارداد کاملاً غیر حرفه‌ای بسته شده است اما حالا با انتشار برگه‌های این قرارداد مشخص می‌شود تمام انتقادی که او انجام می‌داد به خودش بر می‌گردد.

آشتیانی مدیرعامل اسبق استقلال در پایان گفت:

رفتاری که با وینفرد شفر صورت گرفت درست نبود و این باشگاه باید صبر می‌کرد تا در فضایی دوستانه و با مذاکره قرارداد همکاری شأن فسخ می‌شد اما حالا با بی تدبیری صورت گرفته باید چندصدهزار دلار از پول بیت المال هدر برود.
منبع: پارس فوتبال
برچسب ها: ترکمنچای ، شفر ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END