آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۱۲۶۸
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵
استاندار خوزستان گفت: برخی دستگاه‌ها احساس مسئولیت گذشته را ندارند و کار را رها کرده اند.
به گزارش فیدوس: غلامرضا شریعتی در جلسه مدیریت بحران شهرستان دشت آزادگان اظهار داشت: وضعیت کنونی مناطق سیل زده خوزستان نسبت به گذشته متفاوت است و تمامی کشاورزان و روستاییان در انتظار مشاهده آثار و تبعات پس از سیل هستند.

شریعتی افزود: روستایان خسارت دیده بی صبرانه در انتظار عادی شدن شرایط زندگی و امرار معاش هستند باید در این زمینه تلاش مضاعفی صورت گیرد.

وی تصریح کرد: برخی دستگاه‌ها احساس مسئولیت گذشته را ندارند و کار را رها کرده اند، اما از هفته آینده عملکرد دستگاه‌های متولی به صورت جدی رصد می‌شود.

شریعتی گفت: پس از بررسی تیم‌های اجتماعی استان متوجه شدیم که اولین دغدغه مردم آماده سازی زمین‌های آن‌ها برای کشت تابستانه است.

استاندار خوزستان تصریح کرد: این خواسته مردم از درخواست بازسازی مسکن از اهمیت بیشتری برخوردار است چرا که معیشت در اولویت مردم است.

شریعتی گفت: مردم می‌خواهند روی پای خود بایستد و حاضرند گرمای تابستان را تحمل کنند، اما معیشت و کسب و کار و کشت آن‌ها به حالت عادی بازگردد تا عزت آن‌ها زیر سوال نرود.

وی افزود: مردمی که اینگونه طالب هستند که روی پای خود بایستند و به کشور کمک کنند باید مورد توجه بیشتری قرار گیرند.

استاندار خوزستان افزود: شهر‌های دیگر استان در زمینه بازسازی به نسبت پیشرفت بهتری داشته اند و آماده کشت تابستانه هستند.

وی ادامه داد: شوش، باوی، اهواز، حمیدیه و کارون آماده هستند یا به زودی آماده می‌شوند، اما به دشت آزادگان خسارت‌های بیشتری وارد شده و نسبت به سایر شهر‌ها عقب مانده است.

شریعتی گفت: برداشت گندم ۱۰ درصد نسبت به سال‌های گذشته در دشت آزادگان بیشتر بوده و این مایه امیدواری است و نشان می‌دهد که مدرن کردن صنعت کشاورزی در این منطقه به خوبی جواب داده است.

وی تاکید کرد: اولویت اول ما در این منطقه باید ایجاد شرایط مناسب برای کشت تابستانه باشد.

استاندار خوزستان گفت: اگرچه راه و شهرسازی در جریان سیل یکی از عوامل اصلی بود که باعث شد دشت آزادگان به صورت کاملا زیر آب نرود، اما خواستاریم در شرایط کنونی نیز با همان روحیه پای کار باشند.

وی ادامه داد: اکنون خوزستان شرایط خاصی دارد و باید به صورت شبانه روزی کار کنیم که از این به بعد مسئولیت دشت آزادگان به صورت کامل به راه و شهرسازی واگذار می‌شود.

شریعتی اظهار داشت: باید شرایطی فراهم شود که اوایل تیرماه مردم بتوانند کشت تابستانه انجام دهند.

وی ادامه داد: در زمینه مسکن پرونده‌هایی تشکیل شده آمار پایینی است و پرداختی‌ها نیز کم بوده است و باید روند کار سریعتر پیش برود.

شریعتی گفت: مشکلات سیل در دشت آزادگان باید در اولویت کار فرمانداری قرار گیرد و به صورت هفتگی جلساتی را برگزار کنند و روند کار دستگاه‌ها را به ما گزارش دهند.

وی ادامه داد: بحث پرداخت خسارت کشاورزان نیز باید در دستور کار قرار گیرد و پرونده‌ها سریعتر تشکیل و روال اداری آن نیز آسان‌تر شود تا مبالغ سریعتر به دست کشاورزان برسد.

استاندار خوزستان گفت:جهاد کشاورزی باید بیشتر به این موضوع توجه کند و باید در این زمینه از ظرفیت خیران نیز برای بازسازی منازل و احیای زمین‌های کشاورزی استفاده شود.

شریعتی افزود: در شرایط کنونی دهیاری‌های روستا‌هایی که درگیر سیل نیستند نیز باید به کمک روستا‌های درگیر سیل بیایند.

وی اظهار داشت: هفته آینده نیز عملکرد دستگاه‌های متولی در دشت آزادگان به صورت جدی بررسی می‌شود؛ پیمانکاران راه و شهرسازی نیز باید عملکرد بهتری داشته و سرعت کار خود را افزایش دهند.

استاندار خوزستان گفت: همچنین احداث کانال‌های سیلاب بر نیز در دستور کار است که با بررسی‌های انجام شده در حوضه کرخه و کارون حدود پنج میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که دولت با کلیات آن موافقت کرده و به دنبال تامین اعتبار آن است.

شریعتی گفت: تمامی مقامات عالی نظام نسبت به عملکرد خوزستان در زمینه سیلاب ابراز امیدواری کردند که این مایه افتخار است، اما باید تا انتها در کنار مردم باشیم و برای افزایش رضایتمندی آن‌ها تلاش بیشتری کنیم.

وی تصریح کرد: مردم نباید احساس کنند که دیگر رها شده‌اند و به آن‌ها توجه نمی‌شود به همین جهت مسئولان محلی باید به صورت مستمر به مردم سرکشی کنند و مشکلات را بررسی کنند.

شریعتی تصریح کرد: بازدید‌های میدانی ما همچنان ادامه دارد و ضعف‌های موجود نیز بررسی میشود و انتظار داریم تا هفته آینده بخشی از کار‌ها با سرعت بیشتری انجام شده باشد.ترمیم سیل بند‌ها و همچنین تخلیه آب زمین‌های کشاورزی باید شتاب بیشتری به خود بگیرد.
منبع: باشگاه خبرنگاران
Histats.com START (standard) Histats.com END