آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۱۲۱۴
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸
#fasting در بین هشتگهای هشدارآمیز قرار گرفت!
اینستاگرام که مدتی است به سانسور و غربال سازی برخی تگهای مهم در شبکه خود پرداخته است، با آغاز ماه رمضان هشتگ #fasting را که غالبا معادل روزه داری گرفته می‌شود، در بین هشتگهای هشدارآمیز قرار داده است.
به گزارش فیدوس: اینستاگرام هشتگ #fasting را که غالبا معادل روزه داری گرفته می‌شود، در بین هشتگهای هشدارآمیز قرار داده است.
 اینستاگرام که مدتی است به سانسور و غربال سازی برخی تگهای مهم در شبکه خود پرداخته است، با آغاز ماه رمضان هشتگ #fasting  را که غالبا معادل روزه داری گرفته می‌شود، در بین هشتگهای هشدارآمیز قرار داده است. به طوری که اگر این هشتگ را سرچ کنید، اینستاگرام پیغامی فرستاده و اشاره دارد که این تگ باعث آسیب جسمی به شما می‌شود. این در حالی است که برخی تگهای دیگر مانند #Ramadan یا #Fastingforweightloss که به تگ بالا مرتبط هستند، فیلتر نشده و در بین تگهای هشدارآمیز نیز قرار نگرفته اند.

برخی معتقدند واژه فستینک دقیقا به معنی روزه داری نیست  و بیشتر به معنی هر نوع امتناع از خوردن و آشامیدنی است که جنبه مذهبی، زاهدانه و راهبانه داشته باشد. با این حال، نباید فراموش کرد که این واژه به خصوص در مورد روزه داری مسلمانان هم به کار می‌رود.
منبع: خبر فوری
Histats.com START (standard) Histats.com END