آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۱۱۴۴
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
سرکرده شورشیان ونزوئلا با نادیده گرفتن تلاش‌های میانجی‌گرانه نروژ، مدعی شد که به هیچ چیز الا استعفای «مادورو» راضی نمی‌شود.
به گزارش فیدوس: خوان گوایدو سرکرده شورشیان ونزوئلا علیرغم تداوم مذاکرات اسلو میان مخالفان و دولت کاراکاس؛ در پیامی توئیتری خواستار کناره‌گیری نیکلاس مادورو رئیس‌جمهوری قانونی این کشور آمریکای لاتین شد.

در حالی که مذاکرات اسلو با وساطت نروژ همچنان در جریان است، گوایدو با تکیه بر حمایت آمریکا، در صفحه توئیتر خود نوشت: اپوزیسیون به هیچ چیز الا برکناری مادورو راضی نمی‌شود.

وی در ادامه توئیت جاه‌طلبانه خود مدعی شد: راه ما روشن است و شامل خاتمه سوء‌استفاده مادورو، ایجاد دولت موقت و برگزاری انتخابات آزاد می‌شود.

پیام گوایدو تنها ساعاتی پس از آن اعلام شد که وزارت خارجه نروژ از میزبانی دور دوم مذاکرات اسلو طی هفته آتی خبر داد.

این در حالی است که گوایدو بدون اشاره به نام نروژ، در اظهاراتی که در جمع هوادارانش داشت، مدعی شد: هیچ‌کس نمی‌تواند ما را با گفتگوی جعلی گیج کند!

گفتنی است گوایدو رئیس کنگره ملی ونزوئلا در تاریخ ۳ بهمن ۹۷ با برخورداری از حمایت آمریکا، مشروعیت مادورو را زیر سوال برد و عنوان ریاست‌جمهوری را از وی غصب کرد.

مذاکرات اسلو در حالی در جریان است که تلاش‌های آمریکا برای واداشتن ارتش ونزوئلا به کودتا علیه مادورو ناکام مانده است و علیرغم میل اپوزیسیون غربگرا، طرفین برای یافتن راه‌حل دیپلماتیک پشت میز مذاکره رفته‌اند.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END