آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۱۰۶۶
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۹
وزیر خارجه ایران در واکنش به اظهارات سخیف رئیس جمهور آمریکا درباره ملت ایران با بیان اینکه لقب »تروریست» برازنده خود ترامپ است، گفت: ایران پایان ایشان را خواهد دید ولی ایشان هیچ وقت پایان ایران را نخواهد دید.
به گزارش فیدوس: محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان پس از دیدارها با مقامات پاکستان در جمع خبرنگاران به تشریح گفتگوهای انجام شده پرداخت و گفت: درباره اقدامات آمریکا علیه ایران و جنگ اقتصادی و تلاش آمریکا برای ایجاد فشار اقتصادی بر ایران که تروریسم اقتصادی است، صحبت کردیم و اینکه چگونه کشورها باید در مقابل زیاده طلبی ها و قلدری های آمریکا ایستادگی کنند.
وی افزود: درباره ضرورت همکاری کشورهای اسلامی در مقابله با طرح هایی که آمریکا و رژیم صهیونیستی برای منطقه و فلسطین دارند به خصوص طرح معامله قرن که تلاشی است برای نابود کردن آرمان فلسطین، نیز گفت وگو کردیم و مواضع مشترکی داریم.


وزیر خارجه درباره مواضع مقامات پاکستان در خصوص تحولات منطقه نیز بیان کرد: پاکستان دوست و همسایه ماست و ملاحظاتی هم در رابطه با روابطش با سایر کشورها در منطقه وجود دارد ولی بسیار خوشحالیم که دولت پاکستان دیدگاه های ایران را کاملا درک می کند و فشار آمریکا بر ایران را غیرقابل قبول می داند.

رئیس دستگاه دیپلماسی درباره اظهارات سخیف اخیر ترامپ علیه ملت ایران نیز گفت: آقای ترامپ با اظهاراتش نشان داد اولا تاریخ نمی داند و ثانیا مردم ایران را نمی شناسد و ثالثا دارد ثابت می کند آن ادعاهایی که ایشان و همکارانشان در حمایت از مردم ایران مطرح می کنند تا چه حد دروغ است.

وی افزود: ایشان چند روز قبل گفت که پایان ایران خواهد بود و ایران پایان ایشان را خواهد دید ولی ایشان هیچ وقت پایان ایران را نخواهد دید، ایران هزاره ها بوده و خواهد بود و یک کشور تازه به دوران رسیده نمی تواند درباره ایران این چنین صحبت کند. اینها نشانگر آن است که آقای ترامپ حتی در ظاهرسازی که دیگران می کنند نمی تواند کاملا ادامه دهد و نیات واقعی و درونی خودش را درباره مردم ایران بروز می دهد.

ظریف گفت: ایشان بارها مردم ایران را با لقبی ( تروریست ) که فقط برازنده خودش است متهم کرده است. اینکه می گویم تروریسم شعار نمی دهد، ایشان اعلام کرده که علیه مردم ایران جنگ اقتصادی می کند و جنگ اقتصادی یعنی ترور و تلاش برای تحمیل یک دیدگاه سیاسی از طریق فشار اقتصادی و جلوگیری از فروش غذا، دارو و مواد اولیه بر خلاف دستور دیوان بین المللی دادگستری و اینها یعنی تروریسم اقتصادی.
منبع: تسنیم
برچسب ها: ظریف ، آمریکا ، ترامپ ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END