آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۰۹۱۰
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: مذاکرات امیدوار کننده‌ای در زمینه لایروبی اروندرود بین ایران و عراق آغاز شده که تحقق آن توسعه گردشگری آبی را در منطقه آزاد به دنبال خواهد داشت.
به گزارش فیدوس: قدرت الله طمیمیان معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند روز دوشنبه گفت:لایروبی اروندرود ضمن توسعه گردشگری دریایی می تواند بستر مناسبی برای تردد شناورهای تجاری و افزایش صنعت توریسم دریایی در منطقه فراهم کند.

وی توسعه تجارت، سفر و گردشگری دریایی در منطقه آزاد اروند را مستلزم توجه به لایروبی رودخانه اروند دانست و ادامه داد: گردشگری از راهبردهای سازمان منطقه آزاد اروند برای توسعه همه جانبه است و این مهم در دستور کار منطقه آزاد اروند قرار دارد.

معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند همچنین در خصوص شناورهای غرق شده در اروندرود گفت: اغلب کشتی های مغروقه در مرز ایران قرار داشته که تاکنون بخش عمده ای از آنها پاکسازی شده است.

طمیمیان با بیان استعدادهای گردشگری منطقه آزاد اروند به ویژه در بخش گردشگری دریایی افزود: گردشگری دریایی در آبادان و خرمشهر می تواند با برنامه ریزی مناسب، در یک بازه زمانی به قطب ورود گردشگر در خوزستان و کشور تبدیل شود.

وی گفت: منطقه آزاد اروند به دلیل وجود رودخانه های قابل کشتیرانی در سطوح مختلف به خصوص کشتی های تفریحی در سه رودخانه اروند، کارون و بهمنشیر یکی از مناطق پرآب آزاد کشور محسوب می شود.

معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند ادامه داد: با بهره گیری از استعدادهای بالقوه گردشگری دریایی این منطقه و فراهم کردن تحقق آنها گردشگری و در پی آن اقتصاد منطقه آزاد اروند بیش از پیش رونق می گیرد.

طمیمیان افزود: یکی از ظرفیت های بالقوه توسعه گردشگری در کشور ایران٬ دریا و ساحل است که هم ابعاد گسترده ای برای سرمایه گذاری دارد و از جذابیت بالایی برای رونق صنعت پردرآمد گردشگری برخوردار است.

وی گفت: گردشگری دریایی به عنوان یک پتانسیل بالقوه موجود در منطقه، راهکار ایجاد اشتغال در شهرستان های آبادان و خرمشهر است.
Histats.com START (standard) Histats.com END