آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۰۸۰۷
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۸
معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار سازمان منطقه آزاد اروند از آغاز صادرات آبزیان از طریق مرز تجاری شلمچه خبر داد.
به گزارش فیدوس: سید علی موسوی معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار سازمان منطقه آزاد اروند در نشستی که صبح امروز با موضوع صادرات آبزیان از مرز شلمچه در این سازمان برگزار شد؛ گفت : با توجه به پیگیری های اتحادیه آبزیان و تجار، مجوز صدور آبزیان از مرز تجاری شلمچه به کشور عراق حاصل شد.

وی افزود: قراردادهای این کار بسته شده و باید مقدمات قانونی آن نیز انجام گیرد تا صادرات عملیاتی شود.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند ادامه داد: این امر مستلزم رعایت ۲ مورد اساسی اسقرار نیروهای دامپزشکی مطابق ضوابط بهداشتی در سایت شهید احمدیان و ملاحظات گمرکی خواهد بود .

موسوی ، بخش دیگری از تسهیل صادرات آبزیان و کمک به سرمایه گذاران را فراهم سازی زیرساخت های عمرانی مناسب دانست و افزود : این شرایط باید بزودی ایجاد شود؛ تا به مانعی بر سر راه سرمایه گذاران تبدیل نشود.

سید علی موسوی همچنین در ادامه گفت: تنظیم بازار داخلی بسیار مهم است و باید صادرات با توجه به زمان تخم ریزی و صید آبزیان انجام پذیرد و این مهم که منطقه با کمبود مواجه نشود؛ مبنای این صادرات قرار گیرد .

طبق نظر، معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار سازمان منطقه آزاد اروند قرار شد این نشست ها به صورت دوره ای و مداوم هر ۱۵ روز یکبار انجام شود .
Histats.com START (standard) Histats.com END