آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۰۷۵۷
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲
وعده‌های منطقه آزاد اروند فقط در حد بنرنویسی است
جلیل مختار امروز اظهار کرد: متاسفانه مدیران سازمان منطقه آزاد اروند در پاسخ به انتقادات دلسوزانه مردم و نماینده‌های آنان در مجلس فقط به ذکر ارقام درشت اعتبارات و بودجه اکتفا می‌کنند و هیچ شفافیتی در خصوص اینکه این پروژه‌ها کجا به سرانجام رسیده و آیا مردم آن را لمس کرده‌اند وجود ندارد. این ابهامات بر انتقادات دلسوزان افزوده است.
به گزارش فیدوس: جلیل مختار امروز اظهار کرد: انتقاد ما از منطقه آزاد اروند، سیاسی نیست بلکه بر اساس واقعیت و ماهیت این سازمان مهم اقتصادی است.

وی افزود: متاسفانه مدیران سازمان منطقه آزاد اروند در پاسخ به انتقادات دلسوزانه مردم و نماینده‌های آنان در مجلس فقط به ذکر ارقام درشت اعتبارات و بودجه اکتفا می‌کنند و هیچ شفافیتی در خصوص اینکه این پروژه‌ها کجا به سرانجام رسیده و آیا مردم آن را لمس کرده‌اند وجود ندارد. این ابهامات بر  انتقادات دلسوزان افزوده است.

نماینده مردم آبادان در مجلس با انتقاد از عدم وجود ارتباط مناسب و شفاف سازمان منطقه آزاد اروند با مردم، گفت: اطلاع رسانی و برقراری ارتباط منطقه ازاد اروند با افکار عمومی تاکنون قلدرمابانه و بعضاً آمرانه بوده و این موضوع باعث شده مردم هیچ اعتمادی به این سازمان مهم اقتصادی که می‌تواند تاثیر جدی در رفع موانع و‌ مشکلات شهرهای حوزه اروند ایجاد کند، نداشته باشند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در حال حاضر شهرداری‌های آبادان و خرمشهر در تامین منابع مالی پروژه‌ها و حتی پرداخت حقوق کارگران خود با مشکل جدی مواجه هستند. این در حالی است که سازمان منطقه آزاد اروند در انتخاب شهرداران دو شهر به شکل صریح و بعضاً پشت پرده دخالت کرده و  دست داشته است اما عملا هیچ حمایت مالی از شهرداری‌های دو شهر تاکنون از خود نشان داده و در تامین اعتبارات پروژه‌ها سنگ اندازی می‌کند.

مختار با اشاره به ساختار غلط مدیریتی در این سازمان گفت: منطقه آزاد اروند در حال حاضر به‌صورت یک تیم دوستانه و خانوادگی اداره می‌شود و در انتصاب مدیران به هیچ عنوان به تخصص، توانایی و حتی نخبگان دو شهر آبادان و خرمشهر توجهی نشده است.

وی ادامه داد: برخی از معاونان و مدیران این سازمان با وجود بازنشسته بودن، با عنوان مشاور و با حقوق بالا  همچنان مشغول به کار و ادامه فعالیت و امر و نهی کردن در این سازمان هستند.

وی در پایان با اشاره به ارسال جوابیه‌ای توهین آمیز از سوی روابط عمومی سازمان منطقه آزاد اروند به یکی از رسانه‌ها در خصوص مصاحبه اخیر خود عنوان کرد: بنده به عنوان نماینده مردم و در واقع با عنوان مقام حقوقی نظارتی واقعیت‌های موجود را عنوان کردم. روابط عمومی سازمان منطقه آزاد اروند در جایگاهی نیست که با توسل به توهین و فرافکنی بخواهد افکار عمومی را فریب دهد به همین دلیل معاون پارلمانی و حقوقی رئیس جمهور باید پاسخگوی این درشتگویی و رفتارهای فرافکنانه مدیران سازمان منطقه آزاد اروند باشد.

مختار اظهار کرد: در اینجا از کمیسیون عمرانی مجلس دعوت می‌کنم که تمام پروژه‌هایی که روابط عمومی منطقه آزاد اروند مدعی انجام آنها شده است، مورد ارزیابی تخصصی قرار دهد و گزارشی برای اطلاع مجلس و مردم تهیه و برای افکار عمومی روشن کند کدام پروژه‌های این سازمان به سرانجام رسیده‌اند.
منبع: فارس
Histats.com START (standard) Histats.com END