آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۰۷۳۷
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
کارکنان بیمارستان صنایع پتروشیمی بندر ماهشهر صبح شنبه در اعتراض به خصوصی سازی این بیمارستان و افزایش تعرفه های درمان دست از کار کشیدند.
به گزارش فیدوس: کارکنان بیمارستان صنایع پتروشیمی بندر ماهشهر صبح شنبه در اعتراض به خصوصی سازی این بیمارستان و افزایش تعرفه های درمان دست از کار کشیدند.
 در پی اعتراض کادر درمانی و پرستاران این بیمارستان در روز شنبه هیچ بیماری در این بیمارستان ویزیت نشده و کلیه خدمات درمانی آن به جز بخش اورژانس تعطیل شدند.
یک منبع آگاه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: کلیه پرسنل و کادر درمانی این بیمارستان نسبت به خصوصی سازی بیمارستان مذکور معترض هستند زیرا شرایط کار و درمان نسبت به قبل در این مرکز درمانی سخت می شود.
وی که نخواست نامش فاش شود افزود: متاسفانه وزارت نفت خصوصی سازی را در کلان شهرها انجام نداده است و این اقدام نیز یکی از اعتراضات پرسنل بیمارستان صنایع پتروشیمی بندر ماهشهر است.
وی اظهار داشت: خصوصی شدن بیمارستان ها قطعا باعث بالا رفتن تعرفه ها نیز خواهد شد.
نماینده مردم ماهشهر، امیدیه، بندر امام خمینی و هندیجان در مجلس شورای اسلامی نیز در این خصوص به ایرنا گفت: وزارت نفت هنوز مصوبه ای در این خصوص نداشته است.
علی گلمرادی اظهار داشت: شایعات موجود در مورد خصوصی سازی بیمارستان صنایع پتروشیمی بندر ماهشهر صحت ندارد و اعتصاب کارکنان این بیمارستان به ضرر منطقه است.
وی پیش از این نیز از اخذ موافقت اولیه وزیر نفت برای جلوگیری از واگذاری بیمارستان صنایع پتروشیمی ماهشهر به بخش خصوصی به منظور احقاق حقوق مردم منطقه خبر داده بود.
به گزارش ایرنا پس از خصوصی سازی شرکت‌های پتروشیمی در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی، پیشنهاد واگذاری بیمارستان صنایع پتروشیمی بندر ماهشهر به بخش خصوصی کلید خورد، موضوعی که از همان ابتدا اعتراض بسیاری از کارکنان و کادر درمانی بیمارستان، مسئولان شهری و شهروندان را به دنبال داشت.
در خرداد ماه 95 نیز شهروندان ماهشهر در اعتراض به این تصمیم مقابل بخش درمانی بیمارستان صنایع پتروشیمی ماهشهر تجمع کردند.
شهرستان بندرماهشهر دارای 2 بخش، 3 شهر و 65 روستا است، که از 2 بیمارستان در بندرماهشهر(تامین اجتماعی و خیرساز معرفی بندرماهشهر)، یک بیمارستان در بندرامام و یک بیمارستان (صنایع پتروشیمی) در شهرک بعثت و چند درمانگاه خصوصی و دولتی برخوردار است .هر یک از این مراکز درمانی با 2 مشکل عمده تجهیزات و کادر درمانی متخصص پزشک، پیراپزشک و پرستار مواجه هستند.
منبع: ایرنا
Histats.com START (standard) Histats.com END