آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۰۷۰۴
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
امام جمعه اهواز:
امام جمعه اهواز گفت: مردم بسیاری در خوزستان تمام یا بخشی از زندگی خود را در سیل از دست داده اند به همین دلیل مهمترین مسئله امروز خوزستان رسیدگی به وضعیت سیل‌زدگان است.
به گزارش فیدوس: حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالنبی موسوی فرد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهواز با اشاره به مشکلات ناشی از سیل خوزستان اظهار کرد: امروز مهمترین مسئله استان رسیدگی به وضعیت سیل‌زدگان است و توجه ویژه کنیم به مردمی که امروز در سخت‌ترین شرایط زندگی می‌کنند.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین چالش‌های عصر ما بحث آسیب‌های اجتماعی و مفاسد اجتماعی است، بیان کرد: حتی مفاسد اقتصادی امروز ما هم ریشه در این دو معضل اجتماعی دارد. اعتیاد، فحشاء، بیکاری، جنایت، فقر، قانون شکنی، اشراف گری و حقوق‌های نجومی همه از آسیب‌های اجتماعی است.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان تأکید کرد: امروز ابرچالش ما آسیب‌های اجتماعی است و این درد بزرگ باید علاج شود. باید حساسیت ما به آسیب‌های اجتماعی به گونه‌ای باشد که انگار این مشکلات درون خانواده ما رخ داده و باید آنها را مرتفع کنیم. خطرات بی‌شماری در سایه آسیب‌های اجتماعی رخ داده است و مسئولان حکومت اسلامی باید شبانه‌روز برای رفع آنها تلاش کنند. امروز کدام مسئول شبانه روز خود را وقف رفع آسیب‌های اجتماعی کرده است؟

حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی فرد تصریح کرد: مسئولان باید مردم را عائله و خانواده خود بدانند، اگر اینگونه شد مسئولان شب و روز برای خدمت نمی‌شناسند. همه مسئولان را به تبعیت از مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی دعوت می‌کنم چرا که کدام راهکار و توصیه ایشان غیرکارشناسی بوده است؟

امام جمعه اهواز با اشاره به مطرح شدن موضوع مذاکره با آمریکا گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند «مذاکره با آمریکا سم است». اگر برخی‌ها معنی سم را می‌فهمیدند امروز در فضای مجازی اینگونه عمله و پادوی آمریکا نمی‌شدند و دل مردم را خالی نمی‌کردند.

وی خطاب به آمریکا نیز عنوان کرد: ای آمریکای بیچاره گذشت آن زمان که منطقه خاورمیانه محل تسلط استکبارجهانی و نظام سلطه است. امروز دیگر خلیج فارس و دریای مدیترانه، جولانگاه و محل عرض اندام آمریکا نیست. در ۴۰ سال اخیر استکبار تمام توان خود را به کار گرفت تا به نظام اسلامی ضربه بزند ولی امروز از پایتخت مقاومت ایران اسلامی به آمریکا و همه ایادی آن اعلام می‌کنم که اگر دست از پا خطا بکنند ملت ایران شما را برای همیشه به زباله‌دان تاریخ می‌سپارند.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان ادامه داد: به دنباله‌روهای داخلی آمریکا هم می‌گویم که دیگر صلح امام حسنی در انقلاب اسلامی رخ نمی‌دهد و ما امام خود را تنها نمی‌گذاریم؛ اگر قرار است اتفاقی در این انقلاب رخ دهد مردم عاشورای دیگری به پا خواهند کرد.
Histats.com START (standard) Histats.com END