آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۰۶۹۲
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
نشریه وال استریت ژورنال به نقل از چند مقام دولت ترامپ گزارش داد که اطلاعات جدید درباره ایران نشان می دهد که آمریکایی ها در تفسیر تحرکات تهران دچار اشتباه بوده اند و اقداماتی که به عنوان تهدید از سوی این کشور شناسایی شده، ماهیت دفاعی داشته اند.
به گزارش فیدوس: این نشریه بامداد جمعه به نقل از چند مقام آمریکایی که با سیاست های دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درباره ایران آشنا هستند گزارش داد که اطلاعات تازه ای که دولت ترامپ جمع آوری کرده نشان می دهد تهران به دلیل احساس تهدید از سوی واشنگتن اقدام به آمادگی برای حملات متقابل کرده است.
به نوشته وال استریت ژورنال، این موضوع می تواند توضیح دهد که چرا نیروهای ایران و متحدان منطقه ای آن دست به اقداماتی زدند که از سوی آمریکا به تهدید علیه نیروهای واشنگتن در منطقه تفسیر و منجر به افزایش حضور نظامی در خلیج فارس و کاهش کارکنان دیپلماتیک در عراق شد.
یک مقام آمریکایی گفت که تفسیر دفاعی از ماهیت تحرکات و اقدام های ایرانی ها از اطلاعات تازه ای حاصل شده که در روزهای اخیر به دست آمده است و بر نگاه مقام های دولت ترامپ به اقدامات تهران تاثیر گذاشته است.
در همین حال، برخی از مقام های آمریکایی گفته اند که ترامپ به مشاوران ارشد خود از جمله سرپرست وزارت دفاع گفته است که خواهان درگیری نظامی با ایران نیست که این امر می تواند حاکی از کاهش تنش های اخیر با تهران باشد.
اما برخی دیگر از افراد آشنا با این موضوع به این نشریه اظهار داشتند که اختلاف نظر شدیدی در دولت ترامپ پیرامون معنای اطلاعات مربوط به آمادگی نظامی ایران و نیروهای تحت حمایتش وجود دارد.
برخی از مقام های دولت ترامپ مدعی هستند که این اطلاعات حاکی از آن است که ایران برای حمله پیشدستانه برنامه ریزی می کند یا در حال برنامه ریزی بوده است که این موضوع باعث شد مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا چنین اظهاراتی را در سفر هفته گذشته خود به عراق داشته باشد.
این در حالی است که ایران با «جعلی» خواندن اطلاعات مورد ادعای پمپئو، هرگونه برنامه ریزی برای حمله به نیروهای آمریکایی را انکار کرده است.
"فیدوس" نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمیکند
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمایید
نام:
ایمیل:
* نظر:
Histats.com START (standard) Histats.com END