آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۰۶۸۲
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
فرماندار ویژه آبادان گفت: تمام اشخاص حقیقی و حقوقی مکلف به پرداخت مطالبات شهرداری هستند چرا که مطالبات شهرداری، مطالبات عمومی و غیرقابل انکار است.
 به گزارش فیدوس: فرماندار ویژه آبادان گفت: تمام اشخاص حقیقی و حقوقی مکلف به پرداخت مطالبات شهرداری هستند چرا که مطالبات شهرداری، مطالبات عمومی و غیرقابل انکار است.

زین العابدین موسوی افزود: اینکه گاهی انتقادی از رفتاری شود به این معنا نیست که دستگاهی خود را فارغ از انجام تعهداتش به شهرداری بداند یا فردی فکر کند از شخص یا دستگاه خاصی حمایت می‌شود.
وی اظهار کرد: مطالبات شهرداری، مطالبه عمومی و دولتی است و تمام دستگاه‌ها مکلف به همکاری با این نهاد عمومی هستند.
فرماندار ویژه آبادان یادآور شد: تذکراتی که پیشتر داده شد مربوط به یک ناهماهنگی بود که حق بود از ابتدا در جریانش قرار می‌گرفتیم و این موضوع هیچ ارتباطی به مطالبات شهرداری از دستگاه‌ها ندارد، بنده به طور خاص و به شکل حساس پیگیر مطالبات شهرداری هستم و تا پرداخت آنها به شهرداری شخصاً پیگیری می‌کنم.
موسوی گفت: برخی اظهار نظرها به طور صرف به دلیل عدم اشراف بر قانون، متأسفانه احساسی و مغرضانه است.
وی افزود: در محدوده مناطق آزاد و به موجب قانون، تمام فعالیت‌هایی که برای آغاز نیاز به هرگونه مجوز دارند بایستی هم مجوزشان از طرف سازمان منطقه آزاد اروند صادر شود و هم عوارض شأن را به طور الزام به منطقه آزاد بپردازند، یکی از این فعالیت‌ها پروژه فاز ٢ است که در زمان و جغرافیای محدوده منطقه آزاد آغاز شد پس فاز دوم بایستی عوارض خود را به منطقه آزاد اروند بپردازد اما این مسئله سبب نمی‌شود که وقتی خدمات لازم را شهرداری به فاز 2 می‌دهد از دریافت عوارض فاز 2 محروم باشد و منطقه آزاد اروند الزاماً در خصوص خدمات شهرداری باید عوارض دریافتی از فاز 2 را به حساب شهرداری واریز کند.
وی اظهار کرد: نکته مهم این است که طرف حساب شهرداری فاز ٢ نیست بلکه منطقه آزاد اروند است و به همین دلیل تاکنون منطقه آزاد اروند مبالغی را به شهرداری پرداخت کرده و شهرداری فارغ از مراجعه به فاز 2 و اقدامات این چنینی است.
فرماندار ویژه آبادان تصریح کرد: فاز ٢ تنها مکلف به پرداخت عوارض به یکی از سازمان‌ها است و آن سازمان هم سازمان منطقه آزاد اروند است.
موسوی تاکید کرد: منطقه آزاد باید به موجب تفاهمنامه ای وجوه دریافتی بابت عوارض را به شهرداری پرداخت کند زیرا دریافت عوارض در مقابل خدمات است که این خدمات را شهرداری به فاز 2 ارائه می‌کند.
وی یادآور شد: اینکه ما تمایل داشته باشیم عوارض فاز 2 به طور مستقیم به حساب شهرداری واریز شود انتظاری غیرقانونی است اما منطقه آزاد اروند می‌تواند در این باره و طی صورت جلسه‌ای مراتی را به شهرداری تفویض اختیار کند.
فرماندار ویژه آبادان گفت: شهرداری مجاز نیست جلو انتقال تجهیزات یک پروژه ملی را بگیرد، طرف شهرداری فاز 2 نیست بلکه سازمان منطقه آزاد اروند است.
موسوی افزود: پرداخت این قبیل عوارض از سوی منطقه آزاد به شهرداری، منطقه آزاد اروند را از باب ارائه دیگر کمک‌های عمرانی به شهرداری معاف نمی‌کند، بنده در جریان هستم که به دستور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند ده‌ها میلیارد تومان تحت عنوان پروژه‌های عمرانی به شهرداری پرداخت شدن که سوای از عوارض فاز 2 است.
وی اظهار کرد: در جلسه‌ای که پیشتر به همراه شهردار آبادان با مدیریت فاز 2 داشتیم وی تاکید داشتند که ما آماده پرداخت عوارض هستیم، تنها اجازه دهید مطابق قانون به یک نهاد پرداخته شود و قرار شد این عوارض به حساب منطقه آزاد اروند واریز شود اما شهرداری و منطقه آزاد اروند و مدیر فاز ٢ روی میزان بدهی اختلاف نظر داشتند که به نظر منی رسد آن نیز حل شده است.
فرماندار ویژه آبادان با تاکید بر اینکه فاز 2 نباید در پرداخت بدهی تعلل کند، تصریح کرد: فاز 2 به کنسرسیوم در انجام پروژه تعهد زمانی دارد و به سبب یک روز تأخیر در نصب تجهیزات بایستی مبالغ گزافی بپردازد لذا مصلحت نیست با جلوگیری از انتقال تجهیزات، خودمان سبب پرداخت جریمه به بیگانه شویم.
موسوی با اشاره به اینکه حق آلایندگی برای جبران این همه خسارت کافی نیست، گفت: فاز 2 و منطقه آزاد اروند هرچه سریع‌تر تکلیف شهرداری آبادان را تعیین کنند، شهرداری به توجهات بیشتر نیاز دارد تا بتواند خدمات مناسب‌تری به شهروندان ارائه کند.
وی افزود: بنده نیز سوای از تذکرات قانونی و انتقاداتی که به عملکرد برخی مدیران دارم، مکلف به حمایت قاطع از نهاد عمومی هستم و به طور حتم، راسا مطالبات شهرداری را پیگیری می‌کنم.
به گزارش خبرنگار مهر ، روز گذشته انتشار خبر ممانعت شهرداری آبادان از ورود تجهیزات سنگین پروژه فاز 2 پالایشگاه (طرح تثبیت ظرفیت پالایشگاه آبادان) به شهر و درگیری فیزیکی مأموران حراست پالایشگاه با مأموران شهرداری، با واکنش‌های مختلفی از سوی مسئولان و مردم مواجه شد که همه در نهایت یک عقیده داشتند اینکه فاز 2 باید برای کمک به عمران شهری به جهت تردد ماشین آلات و تجهیزات سنگین اش که به زیرساخت‌های شهری آسیب جدی می‌زند، عوارض اش را بپردازد.

"فیدوس" نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمیکند
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمایید
نام:
ایمیل:
* نظر:
Histats.com START (standard) Histats.com END