آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۰۶۷۱
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰
مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان خبر داد:
مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: تاکنون ارزیابی خسارت سیل برای ۱۱ شهر و ۲۴۷ روستای استان خوزستان انجام شده است، همچنین با بیان اینکه خسارت‌ها باید به طور جامع برای همه مناطق سیل زده در نظر گرفته شوند، گفت: پرداخت خسارات باید به طور جامع دیده شوند.
به گزارش فیدوس: مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: تاکنون ارزیابی خسارت سیل برای ۱۱ شهر و ۲۴۷ روستای استان خوزستان انجام شده است.

 کیامرث حاجی زاده شامگاه چهارشنبه در سومین جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی استان در استانداری با اشاه به اهم کارهایی که تاکنون در قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده خوزستان انجام شده است، اظهار کرد: در این حوزه در خصوص روستاهای واقع در حریم و بستر رودخانه‌ها مباحثی مطرح شد که این مسئله همچنان ادامه دارد و بنا شد سازمان آب و برق خوزستان تا یکشنبه هفته آینده وضعیت مشخص شده آنها را تحویل کمیته بازسازی بدهد.

حاجی زاده با اشاره به ثبت خسارات کشاورزی در سامانه سجاد (سامانه امداد و بازسازی دولت) بیان کرد: تا کنون تعداد ۳۷۹ مورد در این سامانه ثبت شده است که باید سرعت بیشتری در این حوزه صورت گیرد.

وی با بیان اینکه خسارت‌ها باید به طور جامع برای همه مناطق سیل زده در نظر گرفته شوند، گفت: پرداخت خسارات باید به طور جامع دیده شوند.

وی گفت: سیل در بخش‌های شمال و شمال شرق خوزستان در روستاهای شوش، اندیمشک، باغملک، اندیکا، دهدز، ایذه و غیره خسارت‌هایی برجای گذاشته است.

مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان ادامه داد: تاکنون ۱۱ شهر ،۲۴۷ روستا، ۱۴ هزار و ۸۳۹ واحد مسکونی شامل دو هزار و ۷۵۲ احداثی و ۱۱ هزار و ۹۲ تعمیری و ۷۳و احد تجاری ارزیابی شده است.

وی افزود: در بخش تخلیه آب و ساماندهی اراضی کشاورزی در شوش خوب بوده است و این کار در بسیاری از نقاط در حال انجام است.
Histats.com START (standard) Histats.com END