آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۰۶۲۳
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۲
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: دولت با طرح استانی‌شدن انتخابات مجلس موافق است.
به گزارش فیدوس: حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران گفت: دولت به استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی نظر موافق داشت؛ طرحی را نمایندگان مجلس شورای اسلامی تهیه کرده بودند که این طرح دارای احکام متعددی از جمله استانی برگزار شدن انتخابات در مجلس شورای اسلامی که نظر دولت هم با آن موافق است، بود.

وی  افزود: در مجلس گفتیم لایحه جامع انتخاباتی دولت نتیجه یک کار کارشناسی بسیار دقیق است که با مشارکت گروه‌های سیاسی گرفته است. لایحه جامع اصلاح قانون انتخابات که از سوی دولت به مجلس ارائه شد، نتیجه کار کارشناسی بسیار مفصل، مبسوط و دقیق با مشارکت گروه‌های سیاسی، کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان و کمیسیون‌های مختلف مجلس و دولت بود. لایحه اصلاح قانون انتخابات از جامعیت بالا و غنای کارشناسی خوبی برخوردار است.

معاون پارلمانی روحانی گفت: درخواست ما از مجلس شورای اسلامی این بود که این لایحه در دستور کار قرار گیرد و به رأی گذاشته شد و نمایندگان مجلس به قرار گرفتن طرح استانی‌شدن در دستور کار مجلس رأی موافق دادند، مجلس این طرح را بررسی و مصوب کرد، این طرح در ادامه فرآیند بررسی به شورای نگهبان ارسال شده است. روز گذشته شورای نگهبان، بخش‌هایی از این طرح را دارای ابهام دانسته و به نظر می‌رسد که بخش‌هایی از آن نیز خلاف اصول قانون اساسی است.

امیری تصریح کرد:دولت هر چند معتقد است که لایحه دولت از جامعیت کافی برخوردار بوده و کماکان اصرار دارد که این لایحه در دستور کار مجلس قرار گیرد، ولی اگر طرح مجلس درباره استانی‌شدن انتخابات به قانون تبدیل شد، دولت تمام و کمال در اجرای این قانون بر خواهد آمد.

منبع:تسنیم
Histats.com START (standard) Histats.com END