آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۰۵۸۸
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۸
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس :
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: مواضع و رویکردهای آمریکا هیچگاه در قبال ایران مشخص نبوده است از این رو با این شرایط مذاکره با این کشور امکانپذیر نیست.
به گزارش فیدوس: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: مواضع و رویکردهای آمریکا هیچگاه در قبال ایران مشخص نبوده است از این رو با این شرایط مذاکره با این کشور امکانپذیر نیست.
به گزارش خبرنگار سیاسی سایت خبر فوری، بعد از قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی، عدم تمدید معافیت‌های نفتی و اعمال تحریم‌های جدید از سوی آمریکا جدال‌های لفظی در بین مقامات ایرانی و آمریکایی افزایش چشمگیری داشته است روندی که سبب شده تا برخی از کارشناسان از وقوع جنگ احتمالی میان ایران و آمریکا سخن بگویند رویکردی که مقامات هردو کشور از آن امتناع کرده و آن را خلاف واقع دانسته‌اند.

ترامپ در جدیدترین اظهارنظر خود از تمایل برای مذاکره با ایران سخن گفته است رویکردی که در طول ادوار مختلف از سوی روسای جمهور آمریکا تکرار شده است اما هیچگاه به سرانجام مشخصی نرسیده و تنها می‌توان گفت گفت و گوی تلفنی اوباما با حسن روحانی در جریان بازگشت وی از نشست مجمع عمومی سازمان ملل شاهد تنها نمونه‌ای باشد که بتوان به آن استناد کرد.

مرتضی صفاری نطنزی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی سایت خبر فوری با اشاره به اینکه مواضع آمریکا در قبال ایران همواره غرض‌ورزانه بوده است اظهار کرد: دولتمردان آمریکایی از جمله ترامپ همواره رویکردهای خصمانه‌ای را علیه ایران اتخاذ کردند از این رو قطعا شرایط مساعدی برای مذاکره با این کشور وجود ندارد.

وی افزود: چطور می‌توان با کشوری که هیچگاه با ایران روراست نبوده است و همواره درصدد ضربه زدن به ایران بوده گفت و گو کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در ادوار مختلف بعد از انقلاب اسلامی همواره از توطئه‌های رنگارنگ آمریکا علیه ایران رونمایی کرده است که این روند در وضعیت فعلی نیز ادامه دارد لذا تا زمانی که مواضع دولتمردان آمریکایی در قبال کشورمان تغییر نکند روزنه‌ای برای مذاکره وجود ندارد.

صفاری نطنزی با بیان اینکه ترامپ عقل و منطق سیاسی ندارد، خاطرنشان کرد: چطور ممکن است با رئیس‌جمهوری که خود آمریکایی‌ها نیز وی را قبول ندارند پای میز مذاکره نشست و گفت و گو کرد.

وی تاکید کرد: ترامپ به خوبی در طی سال‌هایی که در مسند ریاست‌جمهوری آمریکا حضور دارد ثابت کرده است که هیچ درایت و رویکردی مبتنی بر منطق برای ارتباط با کشورهای جهان ندارد و تنها درصدد است با غلبه نگاه سرمایه‌دارانه خود بر جهان در راستای افزایش قدرت خود اقدام کند که در این مسیر نیز جز شکست چیزی عایدش نشده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خروج ترامپ از معاهده‌های بین‌المللی چون برجام میزان حماقت سیاسی رئیس‌جمهور آمریکا را مشخص می‌کند گفت: ما ملتی هستیم که همواره برای دفاع از منافع ملی‌مان از هیچ اقدامی دریغ نکردیم از این رو هیچ‌گاه به مانند برخی از کشورهای منطقه مصداق گاوشیرده ترامپ نخواهیم بود.

صفاری نطنزی اظهارکرد: باتوجه به رویکردهایی که از سوی آمریکا در قبال ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اتخاذ شده و این روند با خروج از توافق برجام و اعمال تحریم‌های رنگارنگ علیه ایران ادامه دارد هیچ بستر و زمینه‌ای برای مذاکره با این کشور وجود ندارد و به قول مقام معظم رهبری نمی‌توان به آمریکایی‌ها اعتماد کرد.
Histats.com START (standard) Histats.com END