آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۰۵۶۱
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
انتخابات مجلس در حوزه انتخابی رامیان و آزادشهر به دلیل تنوع قومیتی و اختلافات شدید حزبی همواره از حساسیت زیادی برای مردم برخوردار بوده است. انتخابات امسال نیز به مانند ادوار گذشته حساسیت زیادی دارد، تا جایی که برخی در هر محفلی که می نشینی، سخن از کاندیداهای احتمالی و انتخابات مجلس است.
به گزارش فیدوس: با نزدیک شدن زمان ثبت نام در انتخابات مجلس، بازار نشست‌های خانگی،لابی های سیاسی، رایزنی‌های بین قومیتی و تبلیغات در فضای مجازی در شهرستان آزادشهر و رامیان بسیار داغ شده است.

ما در این خبر درنظر داریم، به معرفی کاندیداهای احتمالی این حوزه انتخابیه بر اساس شنیده‌ها بپردازیم.

1 – پیمان گنجی؛ وی اصلاحطلب و عضو دو دوره چهارم و پنجم شورای شهر آزادشهر می باشد. گنجی جوانی مجرد و ورزشکار (بوکسر) است. سبد آرای وی بیشتر در بین جوانان بوده است و انتظار دارد علاوه بر پشتبانه 6461 نفری آرای انتخابات شورای شهر با حمایت اصلاحطلبان حوزه انتخابیه، بتواند نماینده آزادشهر و رامیان شود. شنیده‌ها حاکی از آن است که تعدادی از اصلاحطلبان به وی قول همکاری داده اند.

۲ – حمید کوهساری؛ وی اصلاحطب و عضو شورای شهر آزادشهر در دوره پنجم آزادشهر می باشد. شنیده‌ها حاکی از آن است که حمید کوهساری از حمایت کامل غلامعلی کوهساری نماینده میان دوره‌ای مجلس ششم برخوردار است و غلامعلی کوهساری بخاطر وی کاندید نخواهد شد.

3- رضا هاشم زایی؛ وی عضو سه دوره سوم، چهارم و پنجم شورای شهر آزادشهر می باشد. اگر هاشم زایی کاندید شود و تا پایان باقی بماند، محاسبات بسیاری را برهم خواهد زد.

4- سید مهدی حسینی؛ عضو علل بدل شورای شهر در دوره پنجم می باشد.

همانگونه که مطالعه کردید ، سه نفر اول عضو شورای شهر آزادشهر و نفر چهارم عضو علل بدل شورای در دوره پنجم می باشند و درصورت صحت شنیدها، شورای آزادشهر با کاندید شدن آنها چهره متفاوتی به خود خواهد گرفت.

مابقی کاندیداها به ترتیب حروف الفبا

5- علیرضا ابراهیمی؛ وی اصولگرا و عضو حزب موتلفه اسلامی میباشد. ابراهیمی نماینده فعلی رامیان و آزادشهر است و با وجود تخریب وی توسط طرفداران رقبای انتخاباتی، در مجلسی که همفکران وی در اقلیت قرار دارند و در دوره‌ای که دولت اصلاحطب قبل و بعد از دوران نمایندگی وی در راس کار است، توانسته کارنامه مثبتی از خود بجای بگذارد.

6- محمود ابراهیمی؛ گرچه کاندید شدن وی بسیار ضعیف و نزدیک به صفر است، اما برخی افراد خبر از کاندید شدن وی می دهند. محمود ابراهیمی عضو هیئت مدیره شرکت صباح است. وی در فعالیتهای اقتصادی فردی بسیار موفق می باشد. شنیده‌ها حاکی از آن است، محمود ابراهیمی در صورتی در انتخابات شرکت می کند که بتواند در شورای سیستانی‌های منطقه شرق گلستان به عنوان نفر اصلی انتخاب شود. 

7- مهدی ابری؛ وی فردی جوان، خبرنگار و مترجم زبان اسپانیایی و انگلیسی در مجلس می باشد. وی در دوره قبل انتخابات مجلس کاندید شد و با وجود حضور رقبای قدرتمند توانست 9,913 رای را از آن خود کند و نفر چهارم حوزه انتخابیه آزادشهر و رامیان شود. لازم به ذکر است، مهدی ابری در دوران نمایندگی مراد منصوری و با حمایت وی پله‌های ترقی را طی نمود.

8- رسول بامری؛ وی پیش از این شهردار نگین شهر و کلاله بوده است. از آنجا که بامری با هاشم زائی فامیل می باشند، کاندید شدن همزمان آنها دور از ذهن است.

9- طاهره رمضانی؛ فرهنگی بازنشسته اصلاحطلب و عضو دوره سوم شورای شهر خان ببین است. وی در این شهر طرفداران خاص خود را دارد.

10- یحیی سنچولی؛ وی اهل اکبر آباد آزادشهر و کارمند اداره صدا و سیمای تهران است. اطلاعات زیادی از فعالیتهای سیاسی وی در اختیار نیست.

11- رضا صابری؛ وی اصولگرا و نماینده دوره قبل حوزه انتخابیه آزادشهر و رامیان بود که در دوره دهم با 9,553 رای نفر پنجم حوزه انتخابیه شد. لازم به ذکر است، رضا صابری در بین اصولگرایان تهران و کشور از محبوبیت خاصی برخوردار است و به وی پیشنهاد شده تا در صورت موافقت وی ، در لیست اصولگرایان تهران قرار گیرد .وی هم اکنون معاون آموزش دانشگاه تقریب المذاهب کشور میباشد .

12- حسن صادقلو؛ استاندار پیشین گلستان و از نمایندگان ادوار مجلس در این حوزه انتخابیه می باشد. بر خلاف شایعاتی مبنی بر کانید شدن وی در گنبد، زمزمه کاندید شدن وی در حوزه انتخابیه رامیان و آزادشهر زیاد به گوش می‌رسد.

13- محسن فروتن؛ فرهنگی با اخلاق و  با نفوذ در بین قوم ترکمن که در دوره قبل انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه آزادشهر و رامیان با 4,930 رای نفر ششم شد.

14- محسن کوهساریان؛ وی اصلاحطلب و فرزند یکی از لیدرهای اصلاحات در آزادشهر می باشد.

15- غلامعلی کوهساری؛ وی فردی اصلاحطلب می باشد که بعد از فوت برادر نماینده اش، با انتخاب مردم آزادشهر و رامیان برای دو سال نمایندگی این حوزه را در مجلس ششم برعهده گرفت. احتمال حضور وی بسیار کم می باشد.

16- رمضان کیخا؛ وی مدیرکل بانک رفاه در استان سیستان و بلوچستان است. اطلاعات زیادی از وی در دسترس نیست.

17- ایوب منصوری؛ در دوره قبل انتخابات مجلس شرکت کرده است. اطلاعات زیادی از وی در دسترس نیست.

18- مراد منصوری؛ وی فردی اصولگرا و نماینده دو دوره هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی و نفر دوم تمامی ادوار بعدی انتخابات مجلس حوزه انتخابیه رامیان و آزادشهر می باشد.از سوابق وی می شود به ،عضو شورای اسلامی دوره های اول ودوم شهر آزادشهر،مدیر کل دفتر ویژه دولت(مدیرکل پارلمانی دولت )، مشاور پارلمانی وزارت دفاع عضوهیات عالی گزینش، مدیرکل پارلمانی اتاق بازرگانی کشور، عضو شورای راهبردی تنقیح قوانین مجلس شورای اسلامی و از رزمندگی دفاع مقدس اشاره کرد.  منصوری همواره رقیب سرسختی برای دیگران به شمار می رود. لازم به ذکر است که در این دوره تعدادی از اصلاحطلبان مدعی همراهی با منصوری شده اند ، اما وی این موضوع را تایید نکرده است.  بوده ام.

19- کاظمعلی میرعرب رضی؛ وی روانشناس و فعال اجتماعی در حوزه کمک به نیازمندان است. وی کاندید شورای شهر در دوره قبل در آزادشهر بوده است.

19- نجف میرعرب رضی ؛ وی نظامی بازنشسته و مدیر چند هتل در مشهد بوده است که به واسته خدماتی که در مدیریت هتل به مردم منطقه داده است از وجهه خوبی برخوردار است.

20- سید مهدی میری؛وی  دبیر حزب اعتدال و توسعه آزادشهر، دبیر ستاد 1396 حسن روحانی در آزادشهر، مدیر عامل شرکت بافتهای فرسوده در گنبد و عضو اتاق بازرگانی گلستان می باشد.

21- نوراله نورالهی؛ وی فردی اصولگرا می باشد که در رزومه خود سمت فرماندار گنبد کاووس و مدیر کل منابع انسانی استانداری گلستان را دارد. وی پدر احمد نوراللهی فوتبالیست تیم ملی و باشگاه پرسپولیس است که این موضوع برای وی امتیاز بالایی به حساب می آید. لازم به ذکر است که نوراله نوراللهی از وجهه خوبی در بین مردم آزادشهر و رامیان برخوردار است.

22- یداله وفایی؛ وی فردی اصولگرا و باسابقه در مدیریتهای دولتی می باشد. از سوابق وی می شود به رییس سازمان صنعت ومعدن وتجارت استان گلستان، سمت فرماندار رامیان، رئیس آموزش و پرورش رامیان، عضویت و ریاست شورای شهر رامیان در دو دوره، مشاور حقوقی استاندار گلستان و ... را نام برد. به گفته طرفداران وی ، وفایی فرد موثر در جذب آرای مردمی در انتخابات گذشته بوده و از هر شخصی حمایت کرده ، وی به مجلس راه پیدا کرده است.

23- اطلاعات رسیده حاکی از حضور صد در صدی یک کاندیدی از قوم بلوچ و چند کاندید دیگر از شهر رامیان است. سیاسیون رامیانی از حضور کاندیداهایی از این شهرستان سخن می گویند، اما هنوز هویت آنها را اعلام نمی کنند.
منبع: فارس
Histats.com START (standard) Histats.com END