آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۰۵۳۷
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۷
دانشجویان دانشگاه تهران روز گذشته در اعتراض به قوانین حراست این دانشگاه مقابل درب اصلی تجمع کردند.
به گزارش فیدوس به نقل از خبر فوری؛ دیروز 23 اردیبهشت ماه، تعدادی از دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به قوانین تازه حراست دانشگاه درباره نوع پوشش تجمع کردند.

این تجمع در فضای بیرونی دانشگاه و گفته می‌شود با دخالت بسیج دانشگاه خاتمه پیدا کرده است. 

دانشجویان دانشگاه تهران در فضای مجازی در چند هفته اخیر از محدودیت‌های تازه حراست درباره حجاب در فضاهای داخلی دانشکده‌های این دانشگاه خبر داده بودند. 

بسیاری از دانشجویان و اساتید دانشگاه امروز شعارهایی مانند:« دانشجو می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد» یا «نان، آزادی، حجاب اختیاری» سر دادند. تعدادی از آن‌ها همچنین تصویری از مرضیه امیری، خبرنگار روزنامه شرق که در اعتراضات روز کارگر بازداشت شده بود را در دست داشتند. 

خبرگزاری دانشجو اما روایت متفاوتی از این تجمع دارد، ظهر امروز تعدادی از فعالین چپ‌گرا ، تجمعی باحمایت کانال «آمدنیوز» در دانشگاه تهران شکل دادند. در این تجمع عده‌ای علیه برخی احکام دینی و قوانین کشور شعارهایی تند سر دادند.

این خبرگزاری همچنین اعلام کرده است، شماری از تجمع‌کنندگان وارد آمفی‌تئاتر پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران شدند و اجازه ورود دانشجویان به این آمفی‌تئاتر را ندادند.

به گفته خود دانشجویان مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران هم اکنون در حال گفتگو با تجمع‌کنندگان در سالن آمفی‌تئاتر است.

فعالان سیاسی جز در فضای مجازی به اتفاقات دانشگاه تهران واکنش نشان ندادند. 

حجت نظری، عضو شورای شهر تهران در واکنش به اتفاق اخیر توییتر خود نوشت: 


Histats.com START (standard) Histats.com END