آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۰۴۵۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۷
دبیر کل جامعه مهندسین در نشست خبری گفت: رسانه‌ها باید در قبال جنگ اکتسابی که علیه ایران شروع شده وارد عمل شوند.
به گزارش فیدوس: محمدرضا باهنر اظهار کرد: تند شدن فضای تهدیدات رژیم صهیونیستی و آمریکا علیه ایران مشکلاتی را برای ما پیش آورده است از این رو رسانه‌ها باید در قبال جنگ اکتسابی که علیه ایران شروع شده وارد عمل شوند

وی افزود:جنگ روانی نسبت به سایر جنگ‌ها بسیار اهمیت دارد از این رو رسانه‌ها باید در این جنگ روانی دقت عمل بیشتری را به خرج بدهند.

باهنر در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا درباره حضور احمدی‌نژاد در مراسم افطاری جامعه اسلامی مهندسین گفت: جامعه اسلامی مهندسین در ضیافت افطاری خود معمولا از همه تشکلات و زیر مجموعه‌های خود دعوت می‌کنند و معمولا این مراسم افطاری در دانشگاه امام صادق برگزار می‌شد اما به دلیل تداخل این موضوع با سال تحصیلی دانشجویان این مراسم در سال آدینه برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: ما در این مراسم از فعالان سیاسی، مسئولین کشور و نمایندگان مجلس و اعضای دولت و مجمع تشخیص دعوت می‌کنیم از این رو آقای احمدی‌نژاد در این جلسه حضور داشت.

باهنر در پاسخ به خبر فوری در مورد عملکرد مجلس دهم و حضور اصلاح طلبان در بهارستان گفت : یک مقدار رفتارها و اتفاقات هر مجلسی مرهون فراکسیون‌های داخلی مجلس است و یک سری هم تحت الشعاع رفتارهای بیرون مجلس است و هر مجلس تحت الشعاع اتفاقات بیرونی زمان خود است.
وی ادامه داد : برخی می‌گویند مجلس دهم مجلس ضعیفی بوده است ، من این تحلیل را قبول ندارم . درهر دوره از مجلس به طور متوسط 60 درصد از نمایندگان برای دوره بعد رای نمی آورند و این در مجلس دهم هم وجود داشت . مجلس دهم یک ویژگی داشت و آن این بود که فراکسیون اکثریت نداشت سه فراکسیون اقلیت داشت و بر حسب تجربه در مجالسی که فراکسیون اکثریت ندارند ضعیف میشوند و معتقدم مردم کار چشم گیری از اصلاح طلبان در مجلس ندیدند و این قضاوت قاعدتا درانتخابات آینده تاثیر می‌گذارد.

باهنر در پاسخ به سوال خبرنگار فارس درباره تشکیل جلسات گفت و گوی ملی و رئوس این نشست‌ تاکید کرد: الان این جلسات یک جلسات ساختار مند و دارای اساسنامه نیست و تنها یک ایده است و ما موافق بحث‌هایی چون آشتی ملی نیستیم و اکر مشکلی هست به دلیل اختلافات و رقابت جریانات سیاسی است که نباید تبدیل به خصومت شود.
وی گفت: ما معتقدیم جریانات سیاسی علی‌رغم اختلافات و رقابتی که با هم دارند باید با هم تعامل داشته باشند روندی که  با تشکیل خانه احزاب در زمان اصلاحات شدت گرفت و بنده با آن موافقم.
دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین اظهار کرد: ما از دوستان خواستیم این روند گفت ‌‌و‌گو را در مجلس، مجمع تشخیص و احزاب کلید بزنند چرا که جریانات سیاسی می‌توانند با هم گفت و گو کنند.
باهنر افزود: به عنوان بک چهره پارلمانی معتقدم این جلسات باید توسعه پیدا کند و ساختار مند شود.

وی درباره اینکه احزاب چه میزان با مردم در ارتباط هستند که در مقابله با جنگ اقتصادی آمریکا وارد عمل شوند گفت: ما در کشورمان چند حزب فعال بیشتر نداریم از این رو در این فضا جناح‌های سیاسی،صداو سیما و رسانه‌ها باید همراه مردم باشند و از جدال و دعواهای لفظی پرهیز کنند.

باهنر در پاسخ به سوال خبر فوری درباره اینکه اصولگرایان در انتخابات آینده با چه اسمی وارد عمل خواهند شد گفت: یکی از نقدها در جریانات سیاسی ایران است که ما در زمان انتخابات بیشتر توانمان را برای رسیدن به وحدت در مجموعه خودمان به کار می‌گیریم که این فرآیند برخی وقت‌ها به وحدت منجر می‌شود و برخی وقت‌ها نه، اما اینکه در دوره بعد اسامی عوض می‌شود قطعا این امر صورت می‌گیرد و به جز جمنا در حال حاضر شورای وحدت راهبردی اصولگرایان با ریاست حداد عادل شکل گرفته است.
وی تاکید کرد: در بدنه اصولگرایان از چهره‌های رادیکال تا چهره‌های معتدل وجود دارند و در حال حاضر همه ظرفیت‌ها اصولگرایی از طیف قالیباف، جمنا، جبهه پایداری که موضع تندتری دارند و جبهه پیروان فعالیت خود را آغاز کردند و ما امیدواریم به وحدت برسیم که این روند از منظر ما در تهران حتمی است.

باهنر در ادامه در پاسخ به سوال مشابهی درباره موضوعات گعده هایی که با اصلاح طلبان برگزار می شود، اظهار کرد: ما تاکنون درباره نحوه گفت و گو بحث کردیم و وارد بحث اصلی نشدیم و قرار شد اگر خواستیم وارد بحث شویم از جایی شروع کنیم که کمترین اختلاف را داریم. مثلا برای راه اندازی تولید در کشور هیچ جناحی مخالف نیست. همه نهادها و جناح‌های کشور می توانند در این راه همکاری کنند تا تولید راه بیفتد. تا جلو برویم و ببینم نحوه گفت و گو ها چطور می شود.
نایب رئیس مجالس پیشین در پاسخ به سوال دیگری درباره شرایط مذاکره با ترامپ نیز گفت: گفت‌وگو باید آورده داشته باشد و این آورده به تجربیات گذشته برمی گردد. در زمان 1+5 معتقد بودیم داریم وارد بازی برد-برد می‌شویم. معتقدم این گفت وگوها خوب پیش رفت و هیچ کشوری ضرر نکرد و اگر متعهد بمانیم ضرر نمی کنیم.
او افزود: اما در آمریکا ساختار خود را دارند. اینها مثل اینکه قرار دارند که هر چند وقتی یک رئیس جمهور بیاورند و بگویند دیوانه او است و نمی توان روی رفتارش حساب کرد. می بینید هر کاری کرده که ضد حقوق بشر بوده است. مثلا از یک موسسه فرهنگی مثل یونسکو خارج شده است. من اعتقاد ندارم این کار از دست هیات حاکمه آمریکا در رفته است، بلکه این امر در سناریوهایشان است. الان نوبت ترامپ است و می خواهد سیستم را جلو ببرد و صراحتا می گوید پول بدهید من به شما کاری نداشته باشم. باتعبیر زشت خودش دنبال گاو شیرده می گردد. او اعتقاد دارد که آنها یک سری خرج می کنند و باید برگشت داشته باشد.
باهنر به نشست کارتر و ترامپ در سال های گذشته اشاره کرد و نقل به مضمون گفت: کارتر با ترامپ صحبت کرده بود و ترامپ گفته بود نگران است اقتصاد چین از امریکا جلو می‌زند. کارتر گفته چین از زمان حکومت قرن های اخیرش تا حالا در جنگ شرکت نکرده اما آمریکا در 200 سال گذشته فقط 16 سال نجنگیده و خب عقب می افتد.
وی اظهار کرد: آمریکا ملت بزرگی دارد و من گاهی می گویم چرا اینقدر ملت آمریکا باید هزینه کند یا گروگان اهداف صهیونیست ها شود.
باهنر تاکید کرد: آدم جایی گفتگو می کند که ساختار وجود داشته باشد. ترمونیولوژی مشخص داشته باشد. نمی شود در حین گفت و گو زیر میز زد. اولین و مهترین شرط گفتگو این است که آمریکا به گفتگوی دوسال قبل خودش برگردد.
وی گفت: درست است که در جنگ اقتصادی هستیم اما آتش پشتیبان را جنگ روانی می دهد. اینکه بگوید من پشت تلفن ایستادم تا یکی زنگ بزند جنگ روانی است.

باهنر در پاسخ به این سوال که آیا در ائتلاف اصولگرایان طیف نزدیک به لاریجانی نیز حضور خواهند داشت یا نه گفت: نظر ما این است که نیروهای نزدیک به لاریجانی جذب ائتلاف ما بشوند دوره قبل هم 2 نفر از این طیف در لیست اصلاح طلبان حضور داشتند ولی در عمل در مجلس جزو فراکسیون مستقلین بودند و تلاش میکنیم طیف آقای لاریجانی حتما باید در ائتلاف ما حضور داشته باشند.
منبع: خبر فوری
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمدرضا کیانفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
0
0
محمدرضا باهنر عضو جناح اصولگرا گفت: محتمل است در انتخابات ریاست جمهوری 1400 یک چهره جدید بیاید زیرا برخی چهره‌ها که در گذشته مطرح بودند چهره سوخته شده‌اند.

آقای باهنر،
فقط رد صلاحیت نشدن کاندیداهای مخالف انقلاب مشارکت مردم را در انتخاباتها تضمین می‌کند.
سرور گرامی،
تنها راه نجات کشور اتحاد ماست که هم‌صدا جمهوری اسلامی را تشویق به انجام دو فوریت نماییم:
1- مذاکره با آقای ترامپ برای دفع تهدیدات خارجی،
2- به رسمیت شناختن حق آزادی بیان مصوب قانون اساسی جهت حل مشکلات داخلی،
با تشکر از توجه شما،
Histats.com START (standard) Histats.com END