آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۰۴۴۱
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
رئیس ستاد انتخابات استان تهران از مهلت استعفای کاندیداهای انتخابات مجلس از پست‌های قانونی طی تاریخ ۱۰ تا ۱۶ خرداد ماه ۹۸ خبر داد.
به گزارش فیدوس: شکرالله حسن بیگی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات استان تهران اظهار داشت: در امر برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی اره زمان‌های حساسی وجود دارد که اگر نسبت به آن توجه و اهتمام لازم صورت نگیرد این مسئله برای کاندیداها و مجریان برگزاری انتخابات مشکل‌آفرین خواهد شد به عنوان نمونه کاندیداهای تصدی پست نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی بر اساس قانون باید ۶ ماه قبل از ثبت نام در انتخابات از پست قانونی تعریف شده خود استعفا دهند.

حسن بیگی افزود: مهلت استفاده داوطلبانه مشمول ماده ۲۹ قانون انتخابات در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از تاریخ ۱۰ خرداد ماه تا ۱۶ خرداد ماه سال جاری خواهد بود و بر این اساس کاندیداهای انتخابات مذکور باید در تاریخ معین شده از سمت و پست‌های قانونی تعریف شده خود استعفا دهند.

وی گفت: بر این اساس اگر فردی هنگام ثبت نام انتخابات مشمول ماده ۲۹ قانون انتخابات بوده و در تاریخ مشخص شده از سمت قانونی خود استعفا نداده باشد یا ثبت نام وی صورت نمی‌گیرد یا پرونده نامبرده از پروسه ثبت نام کنار گذاشته خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران بیان داشت: به عنوان نمونه اگر فردی در تاریخ ۱۰ آذرماه سال جاری برای ثبت نام در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اقدام کند قطعاً باید در تاریخ دهم خرداد ماه امسال استعفای خود را به صورت رسمی انجام داده باشد بدیهی اینکه استعفای این افراد نیست به تنهایی کفایت نکرده و فرد مستعفی نباید تحت هیچ شرایطی در پست خود خدمت کند.

حسن بیگی با بیان اینکه مبنای برنامه‌های وزارت کشور در پروسه برگزاری انتخابات بر اساس قانون استوار بوده و فرمانداری‌ها و عوامل اجرایی انتخابات باید لزوم بی طرفی در تمامی روند برگزاری را رعایت کنند گفت: کمیته‌های اجرایی انتخابات باید به گونه‌ای در مناسبات اجرایی خود اقدام کنند که شائبه طرفداری از فرد یا گروه خاصی در ذهن آحاد جامعه به وجود نیاید و باید تلاش کنیم تا مردم این اطمینان را داشته باشند که مجموعه این عوامل اجرایی انتخابات از رأی آنها در صندوق‌های رأی صیانت خواهد کرد.

وی افزود: مردم عزیز این اطمینان را داشته باشند که فعالیت‌های انتخاباتی افراد از هم اکنون مورد رصد قرار گرفته و در صورت بروز تخلف از سوی هر یک از کاندیداها مراتب از سوی هیئت‌های بررسی صلاحیت نامزدها و مراجع قضائی بر اساس قانون مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران در ادامه اظهار داشت: توصیه ما به همه کاندیداها و افرادی که قصد شرکت در انتخابات را به عنوان نامزد انتخاباتی دارند این است که از تبلیغات انتخاباتی زودهنگام پرهیز کرده و برنامه‌های تبلیغاتی خود را به زمان معین شده قانونی موکول کنند.
Histats.com START (standard) Histats.com END