آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۰۴۳۱
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳
نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس:
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: با هماهنگی مجلس و وزارت های امور خارجه و نیرو، کار تهیه طرح نهایی لایروبی رودخانه ها و سدهای خوزستان به نتیجه می رسد.
به گزارش فیدوس: همایون یوسفی در خصوص لایروبی رودخانه‌های خوزستان با اشاره به مذاکرات متعدد برای حضور سه باره هیئت‌ها به خوزستان و بازدید از مناطق مختلف به ویژه اهواز اظهار کرد: در این بازدیدها بررسی‌های اولیه انجام و طرح لایروبی نیز تهیه شده و اخیراً با ورود سیلاب این پیگیری‌ها را تشدید کردیم.

وی با اشاره به دستور دولت مبنی بر تسریع روند مذاکرات برای لایروبی رودخانه کارون از سوی وزارت نیرو افزود: هفته پیش دستوری از رئیس شورای اسلامی اخذ کردم که طی آن بر اولویت داشتن لایروبی رودخانه‌های خوزستان تأکید کرد؛ همچنین وزیر نیرو برای لایروبی در پایین دست تأکیدات بسیاری داشته است.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری جلسه وزارت نیرو در خصوص لایروبی رودخانه‌ها و سدهای خوزستان تصریح کرد: مکاتبات بسیاری با طرف خارجی داشتیم که طی آن جنبه‌های مختلف لایروبی و زیباسازی سدهای خوزستان در کنار افزایش ذخیره سازی آنها پیش بینی شده است. همچنین بعد از تهیه طرح آن را به هیئت دولت ارائه دهیم.

یوسفی با اشاره به رایزنی مجلس برای استفاده از منابع موجود دولت عنوان کرد: استفاده از منابع موجود دولت برای لایروبی رودخانه‌ها و سدهای خوزستان، پیگیری مسئولان و نمایندگان استان به انجام می‌رسد.

وی یادآور شد: یکی از مشکلات قابل توجه اهواز در حوزه آب و فاضلاب بود که از ابتدای شروع این دوره از مجلس پیگیر حل آن بودیم و ۱۵ فروردین سال گذشته مصوبه خوبی برای استان از دولت اخذ و مقرر شده تا طی آن به میزان ٢٩ میلیارد تومان برای زیرساخت‌های آب و فاضلاب استان خوزستان هزینه شود و در مدت زمان اخیر پروژه‌های مختلفی برای این بخش در نقاط استان اجرا شد.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی گفت: برای تأمین آب شرب مناسب با توجه به کاهش کیفیت آب آشامیدنی پروژه غدیر اجرا شده که آب را از سرشاخه‌های کرخه به اهواز منتقل و به این ترتیب کیفیت آن در مقطع اهواز، کارون، باوی و حمیدیه افزایش پیدا می‌کند.

یوسفی ادامه داد: در خصوص بحث فاضلاب نیز دو کار مهم انجام شده یکی افتتاح تصفیه خانه شرق اهواز با کاهش ۵۰ درصدی ورود فاضلاب به کارون و پیگیری برای احداث تصفیه خانه فاضلاب غرب اهواز انجام شده و امیدوارم با این اقدامات مشکل تاریخی فاضلاب و ورود آن به کارون حل شود.

وی در پایان خبر داد: مقرر شده تا کمک‌های بلاعوض در زمینه جبران خسارت منازل مسکونی و اراضی کشاورزی اقداماتی از سوی دولت انجام و همچنین تسهیلات با بهره کم به سیل زدگان پرداخت شود.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END