آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۰۳۰۸
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
نماینده مردم بافق گفت: طرح استانی شدن انتخابات مجلس کاملا ناپخته بوده و فقط نگاه تقویت جایگاه تحزب بر آن حاکم است.
به گزارش فیدوس: نماینده مردم بافق گفت: طرح استانی شدن انتخابات مجلس کاملا ناپخته بوده و فقط نگاه تقویت جایگاه تحزب بر آن حاکم است.


محمدرضا صباغیان، نماینده مردم بافق و مهریز با اشاره به معایب استانی شدن انتخابات اظهار کرد: نمایندگان موافق استانی شدن انتخابات امید داشتند که این طرح به تصویب برسد، اما با توجه به ایرادات شورا‌های نگهبان مشخص نیست که این طرح به یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برسد.

وی افزود: طرح استانی شدن انتخابات کاملا ناپخته بوده و فقط نگاه تقویت جایگاه تحزب بر آن حاکم است به نحوی که تغیر میزان رای و وضعیت مردم حوزه‌های انتخابیه به دنبال تصویب این طرح در نظر گرفته نشده است.

صباغیان تصریح کرد: موافقان و طراحان این طرح باید توجه می‌کردند که آیا تناسب میان شهر‌ها و نمایندگان در صورت تصویب طرح استانی شدن انتخابات برقرار خواهد شد و یاخیر، اما متاسفانه کوچکترین توجهی به این مساله صورت نگرفت.

وی بیان کرد: در این طرح ایرادات فنی وجود دارد به عنوان مثال اگر نماینده‌ای به دور دوم رای گیری راه پیدا کند، دیگر انتخابات برای وی استانی نخواهد بود و به حوزه انتخابیه ختم می‌شود.

این نماینده مجلس تصریح کرد: یکی از ایرادات این طرح این است که افراد برای رای آوری در انتخابات مجلس باید به احزاب متوسل شده و با دبیر کل آن بیعت کنند، لذا این امر باعث ورود نمایندگان محافظه کاری به مجلس خواهد شد که بر اساس منافع عده‌ای خاص سخن می‌گویند و به عبارتی دیگر نمایندگان خرید و فروش خواهند شد!
منبع: ایلنا
Histats.com START (standard) Histats.com END