آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۰۳۰۴
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱
استاندار خراسان شمالی از رییس ستاد انتخابات استان خواست، راه نفوذ تندروها و نیروهای مارک‌دار را در روند انتخابات سال جاری ببندد.
به گزارش فیدوس: محمدعلی شجاعی عصر امروز در اولین جلسه ستاد انتخابات استان اظهار داشت: یکی از اهرم‌های قدرت جمهوری اسلامی در برابر نظام سلطه مردم هستند.

وی با بیان اینکه تاکنون مردم بیش از آنچه که سهم خود بوده به نظام و انقلاب ادای دین کرده‌اند، افزود: از ابتدای انقلاب مردم به خوبی و با بینش کافی و لازم تفاوتی بین اصل نظام و دولتمردان قائل هستند و هر زمان که انقلاب و نظام به کمک نیاز داشته مردم در صحنه حاضر بودند.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به اینکه انتخابات متعلق به هیچ دولت و گروه خاصی نیست خاطرنشان کرد: در جمهوری اسلامی انتخابات متعلق به نظام است و به واسطه این پایه های نظام را می‌توان مستحکم کرد لذا بر آن هستیم که هم در کشور و هم در استان با هم افزایی انتخابات را بسیار سالم برگزار کنیم.

شجاعی دو شاخصه اصلی انتخابات را حضور حداکثری مردم در انتخابات و برگزاری آن در نهایت صحت و سلامت عنوان کرد و بیان داشت: اگر هر جمله ای و هر حرکتی که این دو شاخصه را خدشه دار کند حرکت در مسیر دشمن به شمار می‌رود و شک نکنید که با این فرد و یا افراد و گروه‌ها برخورد جدی و قانونی خواهیم داشت چراکه این دو مهم خط قرمز ما محسوب می‌شود.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم مبنی بر امیدآفرینی در جامعه تصریح کرد: هیچ بیانی و جمله‌ای نباید شنیده شود که مانع از حضور مردم در صحنه های انتخابات شود. همچنین گلایه‌هایی شخصی و جناحی نباید به سمتی برود که نگرانی و ناامیدی مردم را به همراه داشته باشد لذا از همین ابتدا در برابر آنها می‌ایستیم و نمی‌گذاریم که این دو محور را برخی از گروه‌ها و جناح‌های سیاسی مورد هدف قرار دهند.

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه درصد حضور مردم استان در سر صندوق‌های رای از متوسط کشوری بالاتر بوده است: نباید فرد یا افرادی مسیر را برای عوامل اجرایی به گونه‌ای تعریف کنند که مردم ناامید و دل خورده شوند لذا عوامل اجرایی موظف هستند که مسیر را به خوبی طی کنند تا مردم بهترین‌ها را برای خود انتخاب نمایند.

وی با اشاره اینکه نباید تخریب شخصیت های ملی در استان صورت بگیرد خاطرنشان کرد: اینکه وزیری به استان بیاید و عده‌ای آنچه را که متعلق به شخصیت خودشان است به وزیر که یک شخصیت ملی است نسبت دهند، در شان استان نیست. همچنین اجازه نخواهیم داد عده‌ای در شبکه‌های اجتماعی بر روی اذهان مردم فعالیت کنند تا مانع از حضور آنها در صحنه انتخابات و یا دلخوری مردم شود.

شجاعی خطاب به فرمانداران خراسان شمالی افزود: گروه تخریبچی در خراسان شمالی جایگاهی ندارد و فرمانداران نیز در هر شهرستان باید بساط آنها را جمع کرده چراکه نباید شان و جایگاه استان به خاطر عده‌ای، در کشور زیر سوال برود.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به رعایت اصل بی طرفی ادامه داد: به ما ربطی ندارد که چه کسی انتخاب می‌شود ما باید وظیفه خود را در راستای ایجاد فضای سالم برای انتخاب مردم انجام دهیم لذا در این راستا با کوچک‌ترین آفت هم برخورد می‌کنیم. همچنین معاون سیاسی و امنیتی نیز موظف است نقطه نفوذ افراد تندرو و مارک دار را ببندد تا انتخابات به صورت کاملا سالم برگزار شود.

شجاعی در پایان با تاکید بر برگزاری دوره های آموزشی برای عوامل اجرایی و عدم دخالت عوامل اجرایی در امور نظارتی خاطر نشان کرد: هر کسی تحت هر عنوانی ابلاغ اجرایی می‌گیرد باید صفر تا صد قانون را حفظ باشد. همچنین فرمانداران تمام صحبت‌ها و امورات خود را به صورت مکتوب و مستندسازی تهیه کنند تا خدایی نکرده در آینده شائبه‌ای پیش نیاید.
منبع: تسنیم
Histats.com START (standard) Histats.com END