آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۰۲۹۱
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲
فرمانده انتظامی شهرستان آبادان از دستگیری ۱۶ دلال ارزی توسط پلیس امنیت عمومی این فرماندهی خبر داد.
به گزارش فیدوس: فرمانده انتظامی شهرستان آبادان از دستگیری ۱۶ دلال ارزی توسط پلیس امنیت عمومی این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ سید محسن تقی زاده با بیان اینکه گسترش فعالیت دلالان ارزی در خیابان‌های امیری و لین یک احمدآباد و خرید و فروش بی‌رویه ارز که سبب برهم زدن نظم عمومی، ایجاد سد معبر در معابر عمومی، ترافیک در خیابان و همچنین برهم زدن نظم عرضه و تقاضا شده بود، اظهار کرد: بر همین اساس شب گذشته عملیاتی تحت عنوان «عملیات رعد» به منظور جمع‌آوری و برخورد قاطع با این دلالان ارزی در نقاط یاد شده، انجام شد.

وی تصریح کرد: در این طرح عملیاتی که به مدت دو ساعت به طول انجامید، تعداد ۱۶ دلال ارزی دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مقر پلیس ارجاع داده شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان آبادان گفت: در بازرسی اولیه از متهمان مبلغ ۱۶۹ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان وجه نقد ایرانی، ۱۱۰ هزار دینار عراقی و ۲۳ برگ یک صد دلاری از آنان کشف و ضبط شد.

به گفته سرهنگ تقی زاده، به منظور رعایت حقوق متهمان تا کسب تکلیف از مرجع قضائی، مبالغ مکشوفه هر متهم در حضور خود او شمارش و در قالب اتیکت بسته‌بندی شد، پس از انجام بازجویی مقدماتی پرونده قضائی علیه آنان تشکیل شد.

وی با تاکید بر اینکه با اقدامات دلالان و مخلان بازار ارز در فضای مجازی نیز برخورد می‌شود، تصریح کرد: انتظار می‌رود برای کنترل بازار ارز و ثبات اقتصادی کشور، تمامی فعالان حوزه ارزی نسبت به رعایت مقررات ابلاغی بانک مرکزی اقدام و همکاری لازم را با دستگاه‌های مسئول داشته باشند.

سرهنگ تقی زاده یادآور شد: نیروی انتظامی در راستای مأموریت‌های قانونی محوله با آن دسته از افراد اعم از صرافان، واحدهای صنفی، شرکت‌ها، دلالان کوچه و بازار و فضای مجازی که خلاف مقررات اقدام به خرید و فروش ارز کنند و سبب اخلال در بازار شوند قاطعانه برخورد می‌کند.

فرمانده انتظامی شهرستان آبادان از شهروندان آبادانی خواست تا تحت هیچ شرایطی از دلالان خیابانی اقدام به خرید ارز نکنند زیرا در مواقعی اثبات شده که ارز فروخته شده جعلی بوده به طوری که تشخیص آن توسط صرافی نیز سخت بوده است.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END