آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۰۲۵۶
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۷
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: از قابلیت های مثبت فضای مجازی می توان در زمینه های مختلف بهره گرفت از جمله اینکه شایسته است از این فضا برای حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو که اسفندماه 98 برگزار می شود، استفاده شود.
به گزارش فیدوس: سید احمد احمدی زاده این سخنان را سه شنبه در نشست هم اندیشی و بررسی مسائل و مشکلات مطبوعات و پایگاه های اطلاع رسانی استان فارس در شیراز در حالی بیان کرد که همزمان با این نشست، خبر ابلاغ وزیر کشور در زمینه انتصاب وی به معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس منتشر شد. 
احمدی زاده در سخنان خود در این نشست افزود: در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری که دوم اسفند 98 برگزار می شود همانند دوره های پیشین، حضور یکپارچه مردم بسیار حائز اهمیت است و فضای مجازی می تواند به تحقق این امر کمک موثری کند. 
به گفته وی، ستاد انتخابات استان فارس از هجدهم اردیبهشت 98 فعالیت خود را در این استان آغاز می کند.
احمدی زاده، همچنین به دیگر کارکردهای مثبت فضای مجازی اشاره و بیان کرد: فضای مجازی باید با ایجاد امید در جامعه و کاهش آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد، یاری دهنده مسئولان باشد و تا کنون نیز تاثیرات مثبتی در این زمینه داشته است. 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس همچنین پاره ای از معایب فضای مجازی را برشمرد و گفت: در شرایط سخت کنونی و محدودیت منابع و اعتبارات، شاهد اقدامات خوبی از سوی دولتمردان در سطح ملی و استان هستیم اما در فضای مجازی بدون توجه به این اقدامات، مدام ناکارآمدی دولتمردان مطرح می شود و دستاوردهای نظام و خدماتی که دولت انجام داده را زیر سوال می برند.
احمدی زاده همچنین اظهار داشت: حریم خصوصی مردم بسیار قابل احترام است و با وجود تاکیدی که در این زمینه می شود اما رعایت این موضوع در فضای مجازی کمرنگ شده است. 
این مقام مسئول با اشاره به انتشار برخی مطالب غیر اخلاقی در فضای مجازی نیز بیان کرد: یکی از ایرادهایی که در این زمینه به حوزه پرورش آموزش و پرورش وارد است، بحث ایجاد انحراف در توانایی دانش آموزان در اثر دسترسی بدون محدودیت آنها به این مطالب است.
وی افزود: دانش آموزان نباید در این مقطع سنی به تمام مطالب فضای مجازی دسترسی داشته باشند و لازم است که این مورد، کنترل لازم اعمال شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس ادامه داد: انتشار اخبار و مطالب خلاف واقع و نادرست در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نیز آثار روانی مخربی بر جامعه می گذارد.
احمدی زاده اضافه کرد: ظرف سال های اخیر در این استان شاهد انتشار مطالب و اخبار نادرستی بودیم که در حوزه های مختلف تاثیرات نامطلوبی به جای گذاشت.
وی گفت: بتازگی نیز خبری در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر از بین رفتن تعدادی شکار در کوه های فارس که عـلت آن سمپاشی اعلام شده بود در حالی که این خبر هیچ ارتباطی به استان فارس نداشت و فیلم انتشار یافته مربوط به سال 97بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس ادامه داد: به نظر می رسد با توجه به تاثیرگذاری و گستردگی فضای مجازی، انسداد مسیر فعالیت آن ممکن نیست و باید به سمتی برویم که راهکارهایی برای اصلاح آن پیدا کنیم.
**حکم وزیر کشور درباره انتصاب معاون استاندار فارس
در همین حال، پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس گزارش داد: با حکمی از سوی عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، سید احمد احمدی‌زاده به عنوان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس منصوب شد.
وزیر کشور در این حکم خطاب به احمدی زاده تصریح کرده است: به موجب این حکم و بنا به پیشنهاد استاندار محترم فارس جنابعالی به سمت معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری منصوب می شوید. امید است ضمن تلاش در جهت ایجاد هماهنگی و تعامل با همه نهادها، سازمان ها و دستگاه های کشوری و لشکری استان و بهره گیری از استعدادها و توانمندی های نیروهای لایق و کارآمد در تحقق برنامه‌ها و سیاست‌های دولت تدبیر و امید و وزارت متبوع و نیز خدمت رسانی هرچه بیشتر به مردم شریف استان موفق باشید. توفیق روز افزون تان را در پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در جهت پیشبرد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از درگاه پروردگار قادر متعال خواستارم. 
احمدی زاده که پیش از این مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری فارس بود در 6ماه گذشته سرپرستی معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس را بر عهده داشت.
منبع: ایرنا

Histats.com START (standard) Histats.com END