آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۰۱۹۵
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۵
سرپرست فرمانداری حمیدیه با اشاره به ادامه آبگرفتگی برخی روستاهای این شهرستان، گفت: سه روستای حمیدیه همچنان دچار آبگرفتگی هستند و اطراف سه روستای دیگر را نیز آب فرا گرفته است.
به گزارش فیدوس: سرپرست فرمانداری حمیدیه با اشاره به ادامه آبگرفتگی برخی روستاهای این شهرستان، گفت: سه روستای حمیدیه همچنان دچار آبگرفتگی هستند و اطراف سه روستای دیگر را نیز آب فرا گرفته است.

شاهین هاشمی در خصوص آخرین وضعیت روستاهای سیل‌زده حمیدیه اظهار کرد: سه روستا در حمیدیه همچنان دچار آبگرفتگی هستند و اطراف سه روستای دیگر را نیز آب فرا گرفته است.

وی افزود: با توجه به کاهش دبی رودخانه کرخه، به تدریج آب در حال فروکش است و آب در سه روستا در حال تخلیه است. همچنین اقدامات لازم جهت آهک‌پاشی و تأمین بهداشت این روستاها در حال انجام است تا ظرف یک تا دو روز آینده شرایط لازم جهت بازگشت روستاییان به منازل فراهم شود.

سرپرست فرمانداری حمیدیه گفت: امیدواریم با کاهش دبی رودخانه کرخه و ترمیم سیل‌بندها وضعیت آبگرفتگی در سه روستای دیگر بهبود یابد و از آبگرفتگی رها شوند.

هاشمی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۲۷ خانوار روستاهای حمیدیه با جمعیت ۵۴۷ نفر در اردوگاه‌ها اسکان داده شده‌اند. برخی دیگر از اهالی روستاهای سیل‌زده نیز در چادرهایی که بر تپه‌ها برپا شده‌اند، زندگی می‌کنند.
Histats.com START (standard) Histats.com END