آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۰۱۸۳
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
کارشناس ارشد بازار سرمایه با بیان این موضوع که روند کاهشی شاخص بورس ادامه دار نخواهد بود، گفت: امروز همچنان شاهد افت شاخص بورس خواهیم بود و در روز چهارشنبه وضعیت به حالت متعادل خواهد رسید. به گزارش بانکداری ایده آل، با توجه به نرخ تورم، سرمایه‌گذاری در بانک‌ها جذابیت خود را از دست داده است.
به گزارش فیدوس: کارشناس ارشد بازار سرمایه با بیان این موضوع که روند کاهشی شاخص بورس ادامه دار نخواهد بود، گفت: امروز همچنان شاهد افت شاخص بورس خواهیم بود و در روز چهارشنبه وضعیت به حالت متعادل خواهد رسید. به گزارش بانکداری ایده آل، با توجه به نرخ تورم، سرمایه‌گذاری در بانک‌ها جذابیت خود را از دست داده است.


از این رو بورس به یکی از جذاب ترین بازار‌های امروز ایران برای سرمایه‌گذاری تبدیل شده است. بسیاری از مردم سرمایه‌های خود را در بازار بورس سرمایه‌گذاری کرده‌اند. تصمیماتی که در بسیاری از موارد چندان حساب شده نیست و از آن به عنوان تصمیات توده‌وار یاد می‌شود، از جمله وقایع بورس در این روزهاست. امروز برای سومین روز متوالی شاخص بورس همچنان روند کاهشی دارد. کارشناسان معتقدند این ریزش ادامه دار نخواهد بود و فردا وضعیت به حالت متعادل تری خواهد رسید و هفته آینده تعادل بیشتری در بازار بورس خواهیم داشد. نکته‌ای که نباید از نظر دور داشت این است که، ضرر اصلی افت تاریخی شاخص بورس را مردم عادی متحمل شدند.

علی جعفری، کارشناس ارشد بازار سرمایه در ارتباط با تحولات امروز بازار بورس در گفت‌وگو با گسترش‌نیوز اظهار کرد: بعد از یک دوره رشد شاخص بورس، امروز ۱۷ اردیبهشت ۹۸ برای چندومین روز متوالی شاهد افت شاخص بورس هستیم.

تعادل به بازار بازخواهد گشت

وی در ادامه با بیان این موضوع که صاحبان سهم در بازار بورس نگران آینده بورس نباشند، گفت: ریزش ادامه دار نخواهد بود.

جعفری در ارتباط با پیش‌بینی آینده بازار بورس برای یک هفته آینده گفت: امروز همچنان شاهد اندکی افت شاخص بورس خواهیم بود و از فردا چهارشنبه وضعیت به حالت متعادل خواهد رسید، و در هفته آینده نیز سرمایه‌گذار تلاش می‌کند تصمیمات متعادل‌تری بگیرد.

وی در ادامه گفت: خیر، امروز همه خانواده‌ها و مردم بیزینس من و تاجر شده‌اند. درحال‌حاضر تورم در کشور بالاست و میزان سود بانکی از سپرده‌ها، توقع مردم را برآوده نمی‌کند. سرمایه‌ها به دنبال کسب سود بیشتر به سمت گزینه‌های سرمایه‌گذاری دیگر از جمله سکه، دلار، املاک و بورس حرکت کرده است. برخلاف بخش‌های دیگر که مشکلات اقتصادی ایجاد می‌کند، سرمایه‌گذاری در بورس صرف توسعه و فعالیت‌های عمرانی می‌شود.

بیشتر بخوانید:

گفت‌وگوی اختصاصی گسترش‌نیوز با مدیرعامل بورس تهران؛ 
تفاهم‌نامه بورس شانگهای چه مزیتی دارد؟

کارشناس ارشد بازار سرمایه افزود: با این استدلال که مردم دنبال گزینه‌های بهتر هستند پول‌های خود را وارد بورس کردند به این شکل سرمایه‌های زیادی وارد بورس شد. به اصطلاح این پول‌ها، پول تازه و طبیعی مردم بود، در این دوره کسانی وارد بازار شدند که از تحلیل و شناخت کافی بازار بورس برخوردار نبودند و با رفتار توده وار شروع به خرید سهم کردند. بخشی از این خریدها بدون تحلیل و استدلال دقیقی انجام شد و ناشی از تصمیمات نادرست تازه واردها به بورس بود.

مردم از رفتار توده‌وار بپرهیزند

وی در ادامه با بیان این موضوع که مردم در معاملات بورسی خود از رفتار توده وار بپرهیزند خطاب به مردم گفت: مردم به عنوان سهام‌داران نو باید در بورس هوشیار باشند و تابع شایعات نباشند. خرید و فروش در بازار بورس باید مبتنی بر دانش و درک بازار باشد.

وی با اشاره به این موضوع که مردم باید به دنبال سهام بنیادین باشند،خاطر نشان کرد: بازار نیاز به شناخت دارد. متضرر اصلی در این ریزش شاخص مردم هستند.
منبع: ایلنا
Histats.com START (standard) Histats.com END