آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۰۱۸۲
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸
رییس اداره آب و فاضلاب روستایی خرمشهر گفت: حدود 2 هزار انشعاب غیر مجاز آب در مناطق روستایی این شهرستان شناسایی شده است.
به گزارش فیدوس: حسین عسکری مجد دوشنبه در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی خرمشهر افزود: یکی از علل بروز آلودگی در شبکه آب روستایی انشعاب های غیر مجاز می باشند.
وی با تشریح وضعیت تاسیسات آبرسانی روستاهای غرب کارون خرمشهر نیز گفت: تاسیسات آبرسانی روستاهای غرب کارون در بحران اخیر سیل به دلیل تردد ماشین آلات سنگین آسیب دید و شبکه آبرسانی دچار شکستگی مکرر شد که به دلیل کمبود نیروی انسانی و ماشین آلات این شکستگی ها به موقع ترمیم نشد.
مدیر شبکه بهداشت خرمشهر نیز با بیان اینکه آثار زیانبار ناشی از سیل در سطح شهرستان خرمشهر بررسی شود گفت: با توجه به پیک اول التور خشکاندن آب های راکد ناشی از سیل اخیر در روستاها و حاشیه شهر ضروری است.
عماد شرفی اظهار داشت: وجود آبهای راکد موجب تجمع حشرات و حیوانات موذی می شود لذا باید نسبت به خشکاندن این منابع آلودگی اقدام کرد.
وی از پایش گروه های بهداشت محیط در مناطق آسیب دیده ناشی از سیل خبر داد و گفت: گروه کارشناسی بهداشت محیط شهرستان خرمشهر در بحران سیل و پس از آن به طور مستمر و روزانه نمونه برداری از آب انهار و پایش آبهای راکد را انجام داد. 
شرفی از شهرداری ها خواست نسبت به آهک پاشی و پاکسازی کانال های فاضلاب در خرمشهر اقدام کنند.
وی گفت: با توجه به دستور اکید استاندار خوزستان مبنی بر آهک پاشی و پاکسازی کانال های آب لذا برای پیشگیری از هر گونه بیماری می بایست کار آهک پاشی این کانالها هر چه سریعتر انجام شود.
شرفی ادامه داد: بسیاری از کانال ها ، نهرها و جوی های روباز همچون نهر پنج تا 11 منطقه محرزی خرمشهر به محل تجمع زباله تبدیل شده و شهرداری و بخشداری اقدامی برای جمع آوری زباله این مناطق نمی کند.
شرفی، جمع آوری زباله ها و دفع فاضلاب در مناطق حاشیه شهر را از دیگر مشکلات بهداشتی خرمشهر برشمرد و گفت: مردم مناطق مختلف به خصوص حاشیه شهر خرمشهر از سرریز شدن فاضلاب و لایروبی نشدن مجاری رو باز شاکی هستند و به طور مستمر به شبکه بهداشت مراجعه می کنند.


Histats.com START (standard) Histats.com END